| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca parintii tineri sunt cei mai saraci?
De ce?

10 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Este adevarat doar in unele cazuri.Sunt si tineri bogati, mosteniri alea alea dar de obicei tinerii sunt pe cont propriu si e mai greu sa ai si copil si sa faci bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca logica, ca sa ma exprim asa.
Nu ai nevoie de un timp sa capeti o siguranta financiara?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti generaliza parerea ta deoarece exista si parinti tineri proveniti din familii bogate a caror prosperitate este asigurata de parintii. Insa rationamentul tau se poate considera ca fiind corect daca se are in vedere ca cea mai mare parte a populatiei este saraca si nu le poate oferi tinerilor casatoriti stabilitate financiara.Marea majoritate se confrunta cu lipsurile toata viata mai ales in situatia economica actuala.

| neutrino a răspuns:

Nu este neaparat adevarat: cert este ca acesti parinti sunt mai bogati sentimental, spiritual, dar nu au avut timp sa fie bogati si material, daca nu au avut un sprijin consistent din partea parintilor.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca te referi la bogatie materiala, da, este adevarat ca parintii tineri sunt mai saraci. Si e logic, fiind tineri si nedobandind experienta in munca.

| andrei1237 a răspuns:

In unele cazuri esti asa pana cand se cauta o baza financiara, un job stabil.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu nu cred asta straight face
"Saracia" depinde de multi factori.
Poate doar in sensul ca n-au avut timp sa isi faca averi, dar eu cunosc multi parinti tineri cu situatie financiara mai buna decat parinti mai muncitori si mai in varsta.

| Innsbruck a răspuns:

Depinde,sunt unii foarte norocosi care se nasc bogati.

| NoNameqed a răspuns:

Eh nu chiar sunt toti saraci (poate sunt copii de bastani) in fine, nu sunt toti saraci, ei trebuie mai intai sa aiba o pozitie financiara, si dupa o familie ceea ce nu multi o fac =), sunt si parinti tineri pe care ii ajuta familia, deci sunt mai multe probleme aici

| LeZizu a răspuns:

Nu e 100 % adevarat, dar de onicei sunt saeaci deoarece sunt la inceput de cariera, experienta mai mica si normal salariul ete mai mic