| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA URGENT!
Buna TPU ...Simt ca nu mai pot, simt ca nu mai are rost sa mai traiesc, simt ca tot ce fac este gresit, ca tot ce gandesc este negativ. Simt ca toti din jurul meu ma folosesc si isi bat joc de mine, simt ca am intrat in depresie, m-am uitat la filmute pe Youtube cum iesi din depresie dar in zadar, fara niciun rezultat. Plang din ce in ce mai des, ma supar din orice, simt ca nu mai pot, simt ca vreau sa vad lumea din cer, simt ca nu mai pot, imi doresc copii si fericire in viata dar nu mai pot, spuneti-mi urgent ce sa fac

Răspuns Câştigător
| gabriielaaa a răspuns:

Cred ca ai o relație de ceva timp si presupun ca încerci sa rămâi gravidă dar nu prea reusesti. Ea o pauză calmeaza-te nu poți face copii când tu esti depresivă. Ia o vacanță sa te relxeazate. Indiferent de problema moartea nu-i o solutie ci doar cei slabi de caracter fac asta si tu de vrei sa fii mama si fericita trebuie sa fii purternica si încrezătoare. Iar când vrei ajuor spune problema exact sa nu dăm cu preaupusu. Ca nu stiu exact de cineva va fi răutăcios dar sigur cineva te va ajuta cu un sfat.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Frana ca ne prapadim!
Ce s-a intamplat? De ce ai starea asta? Ce te nemultumeste? Cine ce ti-a zis? Ai nascut recent? Ai sot?
Da niste detalii daca vrei sa te ajutam.

| Nilsson a răspuns:

Ar trebui sa apelezi la un psihoterapeut, banuiesc ca suferi de o depresie post natala, e destul de comuna dar trebuie sa lupti sa treci peste perioada aceasta mai ales daca ai un copil de crescut.