| naty1234 a întrebat:

Heyhappy Ma ajuta si pe mine cineva cu niste statusuri legate de bunici,bunica, bunicul. Ceva care sa exprime respectul pentru ce au facut pentru mine... Funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MyhaXMaya a răspuns:

Heyyy!
"Ceea ce au nevoie cel mai mult copii sunt esentialele lucruri pe care bunicii le au din plin. Bunicii le ofera o dragoste neconditionata de nimic, bunatate, rabdare, umor, confort si lectii despre viata. Si, cel mai important, prajituri."
"Nici un loc nu este ca acasa cu exceptia locuintei bunicii."
"Bunicile nu dau niciodata indarat in fata prajiturilor si a imbratisarilor."
"Bunicii ne cuprind micutele maini doar o vreme, dar inimile pentru o vesnicie."
"Bunicul este un om cu argint in par si aur in inima."
"Atunci cand se naste un copil, se nasc si bunicele acestuia."
"O sfanta din icoane cu fata zambitoare,
Cu ochii de carbune, cu parul ca de nea,
De-o bunatate rara, cu inima deschisa,
Curata ca si crinul. Asa-i bunica mea."

1 răspuns:
| xBianca333x a răspuns:

Iti dau si o poezie draguta facuta de mine happy

"Tu esti a mea bunica,
Eu-s a ta nepoata,
Si oricat de greu mi-ar fi
Tu-mi dai viata toata"

"6 litere, 6 sunete si o dragoste IMENSA! Bunica! ( e tot de mine facuta )

"O fatuca rontunjoara, par carunt (sau ce culoare are parul dumneaei) 2 buze subtirele, si totusi o mare placere! Ea e bunica mea si fac totul pentru ea! (tot de mine )