| viorica_7160 a întrebat:

"prietenii "mei vorbesc cu mine numai atuncia cand au nevoie de ceva si se port cu mine parca eu sunt o proasta si cateodata mai ridica vocea la mine si ma critica tot timpul si vorbesc pe la spatele meu mereu toti ceilalt. e adevarat ca nu pre vorbesc cu ei si nu mai tiu care dintre ei sunt prieteni si dusmani si nu prea am incredere in mine in aceste momente pentru ca toti cei care au fost prieteni acum nu prea vorbesc cu mine si simt ca ma tradeaza. o persoana a zis ca nu stiu ce vreau de la viata si sunt naiva ca lasi mereu pe ceilalti sa vorbeasca urat despre mine dar si ea a inceput sa voprbeasca urat despre mine pe spatele meu si credeam ca tina la mine s i ca santem prietene. oare sunt invidiosi pe mine sau cu mine este vreo problema? eu incerc sa fiu draguta cu colegi mei ca suntem o clasa si cand e nevoie ajut oameni vreau sa ma ajubtati

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e ceva cu tine, e vorba ca ai avut incredere in persoanele nepotrivite, aceste persoane nu-ti sunt prietene.Incearca sa-i tratezi cu indiferenta si nu mai sari in ajutorul tuturor, ei vin in ajutorul tau? Cauta sa-ti faci noi cunostinte, dar nu te mai increde orbeste in nimeni, in ziua de azi nu merita sa acorzi unei persoane, pe care nu o cunosti, prietenia.Demonstreazale ca te descurci si fara ei, stiu cae greu, dar merita sa ai prieteni adevarati nu niste prefacuti?

10 răspunsuri:
| Tweety-love-Minnie a răspuns:

sad...Incearca sa nu mai ai asa incredere in ei. Arata-le ca te poti descurca si fara ei. Poate va trece un timp pana vor realiza cum esti tu de fapt dar sa nu-ti pierzi sperantelehappy. Stiu cum e sa ai incedere si sa ajuti iar apoi sa fi tradata sad. Arata-le ca esti altfel fata de cum te cred ei. Arata-le ca esti o persoana puternica si fa-te ca nu-ti pasa de ceea ce spun ei. Poate te vor crede mai increzuta sau altfel dar nu va fi asa. Fi buna de acum inainte doar cu cei care merita si care iti sunt alaturi atunci cand iti este greu. Asigura-te ca persoanele in care ai incredere nu te tradeaza si asa nu vei mai avea de suferit. Te pup dulce si ai grija de tine si de ce prieteni iti faci kiss.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii indiferenta.esti o persoana ca oricare alta. te poti descurca si fara ei. fa-ti prieteni noi, dar cu increderea las-o mai usor. oamenii in general dezamagesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura cauza;"Nu iei atitudine". De ce? Ce te opreste sa nu permiti? Revolta-te.

| savion a răspuns:

Incearca sa nu te lasi folosita -prietenii sint cei care spun adevarul in vata nu pe la spate, de cele mai multe ori bunatatea e perceputa gresit asemanindu-se cu prostia asa ca incearca sa cerni prietenii nu te lasa pacalita de-a lungul vietii vei vedea ca prietenia adevarata rar o intilnesti AI MAI MULTA INCREDERE IN TINE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te porti mai urat putin cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru si eu experimentez acumwinkingINVIDIA e de vina. Tot timpul va exista cineva care te va vorbi pe la spate...incearca sa nu iei in seama lucrurile astea, arata-le ca nu iti pasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu iti puna ei tie respect, ci sa le pui tu lor. cand te mai jigneste dale jet si care o sa fie prieten o sasi ceara scuze. nu cauta tu prieteni, lasa-i sa te caute ei pe tine. incearca sa ai mai putin prieteni dar adevarati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt dana uneori sunt ocupata si nu te ajut alteori, da.eu cred sa nu ai incredere in ei si lasa-i sa vb dar tu nu-i asculta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cred ca pui la suflet tot nu ii mai asculta aratale ca esti desteapta si frumoasa si sa le faci sa muara de ciuda u trebuie doar sa nu le mai asculti crede-ma eu patesc la fel ca tine daca vrei sa mai vb ad mea este michelle_belle2000