| ContInchis8 a întrebat:

Relațiile pe net sunt o risipă de timp?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da. De multe ori nici nu ajungeti sa va intalniti. Plus ca pe net pari mult mai ok. E usor sa alegi poza cea mai buna, sa ai atitudinea ok, sa gandesti vorbele inteligent in scris. Chiar si eu consider ca sunt mult mai interesant si creez o impresie mai buna online decat in viata reala. Ca prieteni, merge, sa mai schimbi o vorba. Dar ca relatie sunt de parere ca e cel mai bine sa va intalniti fata in fata, fiindca asa intelegi cu adevarat ce si cum, e mai greu sa iti slefuiesti caracterul.

| sierra1 a răspuns:

Nematerializate prin ceva palpabil, da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, pentru ca tu esti in relatie cu calculatorul cu ceea ce vezi pe ecran, si habar nu ai cum arata si ce viata are persoana are controleaza contul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde cu cine te vezi de pe net.
Si cele din realitate pot fi o pierdere de timp...
Daca nu stai sa te lungesti prea mult la discutii si fiexezi o intalnire cat mai repede, poti sa ai noroc.
Sau ghinion, cine stie.

| cristi202 a răspuns:

Nu chiar. Doua luni am petrecut timpul pe net cu o fătuca, apoi ne văzurăm, și după doar șase luni s-a numit că-i sotioara mea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat o risipă doar că-s mai riscante.
Nu poți să știi cum e în realitate persoana cu care comunici.
Știi vorba "oricine e șmecher între 4 pereți".

| DaniTDCI a răspuns:

Pierdere de vreme crede-ma

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă sunteți din orașe sau țări diferite și nu aveți în plan să vă stabiliți în același loc în viitor sau măcar să faceți cumva să vă vedeți periodic, da. E ca și cum ai avea un prieten imaginar laughing.

| mgtow a răspuns:

Da

| EcceHomo a răspuns:

O, da, clar!

| Anonim8282828 a răspuns:

Depinde cu cine ai relatia.Stiu persoane care au avut ani de zile si nu s-au intalnit niciodata, doar mesaje, cateva poze, risipa de timp etc si stiu persoane care au avut initial relatie pe internet si peste ceva timp s-au intalnit si de atunci se intalnesc extrem de des.(chiar sora mea)
Deci depinde, insa rar persoane pe net ca iubitul surorii mele.