| GragnatoLuca a întrebat:

Acasa eu stau cu parintii (am 11 ani)si nu am niciun prieten. Am un frate de 25 de ani dar el e in Anglia.Stiti cumva cum as putea sa nu ma mai simt singur?(sa nu raspundeti cu,, ia-ti un animal de companie"sau,, citeste")

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un club de sport, inot, palatul copiilor, unde să mergi măcar o dată pe săptămână? Acolo poți întâlni copii de vârsta ta.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Vorbeste despre asta cu parintii. Iesi pe afara, prin parc, plimba-te. Daca iti e prea rusine sa abordezi pe cineva si sa ti-l faci prieten fata in fata incearca pe retelele de socializare. Cauta persoane de varsta ta din orasul tau ( aproape de tine ) si vorbiti sa iesiti pe afara sa va jucati, etc.

| GragnatoLuca explică:

Nu vreau chestii gen,, intreabati parintti sau retele de socializare si vreau sa subliniez faptul ca parintii mei lucreaza amandoi aproape toata ziua si nu prea ma lasa sa ma duc in parc sau ceva de genul

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Apuca-te de un sport.