| mariaa05 a întrebat:

Ce animal de companie sa imi iau? (stau la bloc)

Răspuns Câştigător
| Yuly_5795 a răspuns:

Un hamster sau un catelus sau o pisica sau un peste>>>Eu iti recomand un porcusor de guineea nu e costisitor si e dragalas (Am si eu)

18 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Un caine mic!
...indiferent ce se zice, nici un animal nu ofera atata afectiune cat ofera un caine!
de asemenea ai putea sa faci un bine si sa adoptezi unul de la adaptost,,, sau online :
http://www.adoptiicaini.ro/

NOname
| NOname a răspuns:

Tu pe NOI ne intrebi?! Eu zic sa nu-ti iei deloc, pentru ca nu constientizezi inca, ca este vorba despre viata unui animal, nu despre o jucarie. Ne intrebi cu atata usurinta, de parca ai intreba: "ce laptop sa-mi iau?" sau "in ce culoare sa-mi vopsesc astazi unghiile?". Animalele sunt fiinte vii si inseamna o responsabilitate foarte mare, si nu pentru o saptaman-doua, pana te plictisesti tu, ci pentru ani si ani de zile. Si doi: animalul tau de companie trebuie sa fie slabiciunea ta, nu a noastra, intelegi? Pentru ca tu vei fi cel, care va trebui sa-l iubesti si sa ai grija de el, nu noi.
Succes!

| mgtow a răspuns:

Hamster, sau porcusor de guineea.

| noktambul a răspuns:

Un prieten intim laughing

| Yzzza a răspuns:

Eu daca as sta la bloc si as vrea un animal de companie, mi.as lua unul micut,cum ar fi :un papagal, hamster(daca iti plac), un catelus care nu creste mare...

| VisătoareaDePeLună a răspuns:

Pai...Porcusor de guineea,hamster,acvariu cu pesti,un catel micut,sau o broasca testoasa, sunt micute si nu necesita foarte multa ingrijire, si...nu sunt marihappyPa, pa!happy

| coolestpageer a răspuns:

Porcusor de guineea,iepure, papagal, chinchila,

| ynna93 a răspuns:

Hmmthinking un catel micut.:d.sau porcusor de guineea.love struck

| clauss a răspuns:

Depinde cat timp ai de el si ce ti place, ei un caine, trebuie plimbat dimineata, seara, ai timp de el? pisica sa i faci locul ei unde sa si faca nevoia, schimbat nisipul, etc, gandeste te bine si analizeaza oportunitatile si vezi la ce concluzie iesi

| Optimus7 a răspuns:

Un catel mic.

| crynutza34 a răspuns:

Buna! Ti-ai putea lua un catel sau o pisica sau un papagal sau un agvariu cu pesti big grin.pa'pa

| jhoon98 a răspuns:

I-ati un caine dar sa fie de talie mica.De preferat un bichon sau ceva de gen.
S-au daca nu o pisica dar tot asa de preferat talie mica fundita?

| Anneee99 a răspuns:

Sti mai bine iti iei un papagali doi o fata si un baiat ca e usor de intretinut ii faci baie la cusca si le dai de mancare atata sau daca iti iei unpapagal poti sa ii iei o oglinda sa nu se simta singur si sa nu moara crede-ma am patit-o si am si eu acum bine PaPaPa love struck:X:X:XX:X:XX:X:

| Ioaaaaaaana a răspuns:

Probabil ideea mea o sa fie cea mai ciudata
dar ia`ti un sarpelove struck
eu una am 2happysi stau la blochappy

| Miru_8947 a răspuns:

Caine daca ai timp sa il scoti in parc. pisica daca iti plac.sau un papagal cel mai bine!happy. poate chiar si un acvariu cu pesti!:* poate ti.am dat idei bune big grin astept o fundita pls :*!

| missice a răspuns:

Pisica:X trebuie doar sa ii faci un loc al ei si sa'i schimbi nisipul, ea iti va oferi in schimb multa afectiune, poata sa doarma si cu tine. tine de caldlaughing

| XLoUuX a răspuns:

Cele mai bune animale de casa (pentru bloc) ar fi pestele si papagalul, daca esti mai pasionata poti si hamster, porcusor de guineea, chincila dar cele mai potrvite sunt pesti si papagalii
sper ca te-am ajutat