| Flav1us27 a întrebat:

Salut, am o problema, atunci cand ii spui unei fete ca vrei sa fii impreuna cu ea, iar ea zice da, ce trebuie facut dupa? Adica n-ai cum sa stai ca prostul, pur si simplu trebuie sa faci ceva. Ce?

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

In primul rand o iei de mana si apoi totul o sa vina de la sine. Daca e mai timida nu sari din prima sa o saruti, invit-o la o plimbare, la un film, undeva sa fiti doar voi si o sa simti cand e momentul sa treci mai departe.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O inviti in oras. Stati de vorba si vedeti daca aveti idei in comun. Adica daca va potriviti la idei. Cunoastere reciproca.

| AlyNDriftKing a răspuns:

Pai,o iei in brate si o saruti. Asta este cel mai indicat. Dar dupa ce va accepta nu ii arata tot ce simti (asta doar daca simti ceva pentru ea) pentru ca o vei invata cu narav si te va lua de fraier. Bafta!

| TCosminn a răspuns:

Ea ti-a dat acordul sa incepi sa o iubesti si sa ii demonstrezi asta prin acceptarea prieteniei. Mare grija sa nu consumi sentimentele astea de "indragostire" chiar de la inceput. Fii barbat! Protejeaz-o, iubeste-o sincer, fii intelegator si rabda!

| dannyel86 a răspuns:

Daca a spus da, inseamna ca vrea sa-ti dea o sansa. Comunicarea e cea care trebuie sa va apropie. Ar fi normal sa socializati mai des decat de obicei, sa-ti exprimi, incetul cu incetul, sentimentele fata de ea. Trebuie sa o faci sa simta ca cineva tine la ea. Iesiti in oras, descoperiti activitati pe care sa le faceti impreuna.
Trebuie sa va cunoasteti unul pe celalalt, pentru a sti daca sunteti compatibili sau nu, dupa caz.
Nu o saruta din prima, ca poate crede ca te grabesti sa ajungi mai repede mai jos de buric (sa ma exprim mai elegant). Lasati valul sa va poarte si vedeti ce iese.