| mistersigroaza a întrebat:

Salut.

La 20 de ani mi-am început viața sexuală și practic de atunci am început să cunosc oameni noi, în principal fete.

A urmat o relație care a durat 1 an si jumatate si a fost una toxică.

M-am și mutat de acasă în anul ăla.

Am avut primele joburi și practic de acolo a inceput viața mea de adult ca sa zic așa.

De atunci nu mi-a mers mare lucru, nu a funcționat nici o relație amoroasă, joburile la fel și cu familia, prietenii, amicii sau cunoscuții nu s-a îmbunătățit nimic.

Pe parte profesională nu am o experiență prea mare și încerc să termin liceul la frecvență redusă.

Simt ca am potențial, ca as putea face mai multe pentru mine și viața mea.

Cumva ceva mă împiedică, nu știu exact ce, dar nu sunt suficient de motivat, am un blocaj.

Am si anumite traume și am acest defect care mă face să gândesc prea mult, în special la traumele pe care le-am avut.

Ce credeti despre toate astea și çe credeti ca as putea schimba?

4 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

"La 20 de ani mi-am început viața sexuală
am început să cunosc oameni noi, în principal fete
nu a funcționat nici o relație amoroasă
încerc să termin liceul la frecvență redusă"
Nu cumva le-ai luat invers?
Trebuia sa termini scoala, apoi sa te gandesti la mutatul de acasa, la fete, si la viata amoroasa.
Ai potential? Pune-l in valoare! Termina scoala. Atunci vei putea face mai multe pentru tine si pentru viata ta.

| Adry05 a răspuns:

Psihoterapie să mai vindeci puțin rănile
și citește mult
din orice

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să ai pur si simplu ambiție.Ai doar 20 de ani si viata înainte.Vei termina liceul la frecvența redusă si dupa te vei putea angaja poate într-un loc mai bun.Pana atunci tine de un loc de munca din care sa te intretii si nu iti mai bate capul cu altele ca nu ai de ce.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce te impiedica sunt deciziile proaste, pe care le-ai luat in trecut si continui sa le iei.
Intoarce-te acasa, cere-ti iertare parintilor, continua-ti studiile si vei vedea dupa terminarea lor, unde te duce drumul.