| monicaaa17 a întrebat:

Voi ati putea avea o relație cu o persoana cu traume?

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Depinde ce trauma are acea persoana, i-as fi alaturi, as incerca s-o fac sa se simta mai ok,, sa treaca peste.

| Celcestietot a răspuns:

Conteaza traumele avute si in ce masura ar putea sa imi afecteze MIE viitorul thinking

| SilentRain a răspuns:

Depinde

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Toți avem traume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? As incerca sa o ajut sa treaca peste. Omul nu se lasa la greu. Daca imi place de ea si aflu ca a avut probleme, o las pentru asta? Toata lumea a avut traume in viata. Fizice sau psihice. Trecem prin diferite evenimente fie ca ne place sau nu. Pierdem persoane dragi, suntem batuti in copilarie, accidente etc. Lucrurile se intampla si le ducem toata viata. Asta nu inseamna ca nu putem avea o relatie si o familie normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu.
Probabil că nu. Depinde ce fel de trauma.
e mult mai ușor să-ți găsești o persoana, sănătoasă care nu a trecut printr-o trauma. Pentru binele tau.

Multi care o zic că da, habar nu au, și nu au avut o relație sau prietenie cu o persoana astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dar depinde de trauma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu Numai de fete cu "traume" sunt interesat., Detest oamenii perfecti/veseli/fericiti
Caut fata emo, suflete ratacite asemanator mie.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde ai fost toată viata mea? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Am trait in pestera pana acum.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce coincidenta mirabolanta și eu exact la fel, nu vrei sa ne căsătorim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Tocmai ai spus cel mai inspaimantator lucru posibil laughing
Casatoria : Senzatia ca cineva sa aiba asteptari de la mine, iar eu sa o dezamagesc. asta da horror.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Da știu cum e, și eu iubesc divorțurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Vorbind de traume iti place sa te joc cu llllama?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, prefer furculițele

| EntertainYou a răspuns:

Depinde de traume si cum se reflecta in prezent (sa nu afecteze viata de zi cu zi). Nu e totusi responsabilitatea noastra sa le indreptam in orice fel de relatie.