| FLORINNN12345678910 a întrebat:

Tatal meu are un var care are o fata, fata varului tatalui meu ce imi este mie? Gen ce grad de rudenie imi vine?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca parintii sunt veri primari atunci tu esti ruda de gradul VI cu fata respectiva, se mai spune veri de al doilea.

| OnuOnulică a răspuns:

Îți vine verișoară de a 2-a.

| Hammurabi a răspuns:

Verișoară de gradul 2.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sunteti veri de gradul 2.

| Ara997 a răspuns:

Generalizare :
daca tatal tau si varul lui sunt veri de grad "N" tu si fata varului suteti veri de grad "N+1"

| teo530 a răspuns:

Tatal tau cu omul ala sunt veri, tu cu fata lui veri de gradul 2 iar copiii tai cu ai ei vor fi veri de gradul 3