| AV80 a întrebat:

al catelea descendent al lui Marin Preda sunt daca unchiul tatalui meu este verisor de gradul 3 cu nepotii lui Marin Preda (fara glume!)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,numai raspunsuri neserioase ai primit.Deci ai fi cumva cam al 10-lea, cred.Nu stiu cat de mult te ajuta asta, sau daca poti beneficia de ceva drepturi de autor, dar cel putin te poti lauda la fete cu chestia asta. Eventual poti cumpara cateva volume „La Medeleni" si le faci cadou cu diferite ocazii, dar fara autograf, evident.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce grad are un unchi prin alianta, cu marin Preda, ca asta nu te face descendentul lui.
Ce grad de rudenie au parintii tai, sau bunicii tai cu Marin Preda?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești fiu de verișor nu descinzi din el.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti descendent a lui Marin Preda, descendenta este in linie dreapta.
Esti doar ruda o ruda colaterala de gradul XI.

| ibaal a răspuns:

Nu esti nimiclaughing
a mia spita de la bicicleta nu se pune big grin