| Zikcy644 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu gradele de rudenie, daca maicamea e verisoara primara cu nasa unei fete, ce grad de rudenie am eu cu respectiva? Dau funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un fel de grad de rudenie, fiindca mama ta este verisoara doar cu nasa fetitei.

| mi25 a răspuns:

Cu nasa fetei sau cu fata?
Nasa nu este ruda. Ea este legata doar din punct de vedere religios, fiind cea care vede puța finului. Dar se zice ca doar o singura data: la botez. Dar... nu se stie.