| MirelSandel a întrebat:

Salut TPU! Dupa parerea voastra, care ar fi locul ideal pentru a cere o persoana in casatorie?

9 răspunsuri:
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt de parere ca, nu conteaza locul, contează cum faci tu momentul si cand esti tu pregătit. Cel mai fain, parerea mea ( am 17 ani si nu cunosc despre asta), ar fi la mare, pe o terasă undeva, sau chiar intr o noapte de revelion. Fii inventiv, nu o lasa sa se prindă. Seara faina!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AlaSwek):

Rili, nu conteaza locul, ce zici de buda din curte deasupra unei fose septice... esti sigur ca nu conteaza? rolling on the floor

| kaTTsu a răspuns:

Undeva unde are o semnificatie destul de importanta atat pentru tine cat si pentru ea, un loc impunator de multe ori este cliseic.

Multi ti-au spus ca nu conteaza locul, dar tu vrei o idee. De regula poti alege un loc mai retras, dar unde sa faci si cateva poze sa va puteti amintii cu drag momentul.

Pe o colina, pe varful unui bloc spre apus unde il puteti si admira totodata, pe un pod, in natura de multe ori nu ai cum sa dai gres, sau poti alege primul loc unde v-ati intalnit vreodata, ceva ce stii ca are o semnificatie enorma pentru ea.

Ideal ar fi sa eviti restaurantele, locurile aglomerate.

Mult succes si sper sa spuna DA!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Într-o încăpere, casă, locuință.

| AlaSwek a răspuns (pentru Zuzu1991):

laughing))))) Hai, nici chiar acolo.

| mgtow a răspuns:

La domiciliu

| siriusblack98 a răspuns:

Pe o margine de sicriu.

| Freya1 a răspuns:

Eu am parerea mea si iti spun cam cum as vrea eu sa fiu cerută.
Sunt o fire mai retrasă si anxioasa deci, as prefera sa ne luam o vacanta de câteva zile la o cabanuta unde sa nu fim nevoit sa muncim mare lucru ci sa facem drumetii, focul intr-un semineu, sa ne cumparam sau comandam mâncare sau de ce nu chiar sa pregătească el o cină si sa ma ceara.Bine,ar fi super daca ar fi si o piscină in care sa putem sta seara sau sa facem macar o baie cu spume etc.

| SilentRain a răspuns:

La morga