| xDusDeValx a întrebat:

M-am îndrăgostit de o fată, de vreo 6 luni.

Deci să vă spun, eram clasa a9 a (acum 4 ani)cand iei îi plăcea de mine, dar eu nu aveam nici un sentiment fata de ea. Veneau tot felul de tipe si imi spuneau"ști fata aia...te place", până acum 1 an (după ce-am terminat clasa a12 a )cand o întrebase pe soră-mea de mine si îi ceruse nr meu de telefon.Ea este clasa a 12a acum.

Eu sun cam timid de fel si nu stiu dacă mă mai place sau ce sa-i spun.
Stiu că o să sune stupid dar eu am 19 ani si nu am avut in trecut nici in prezent vreo iubita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-o incet, mergeti la un suc, la o plimbare. da vezi sa nu tina 3 ani chestia asta, ca intrii in friendzone. O scoti si tu la plimbare o conduci acasa seara, va mai tineti de mana, o pupi inainte sa pleci. dar lucrurile astea trebuiesc facute pe parcursul la maxim o luna de cand ai sunat-o. Altfel poate interveni altcineva sau se plictiseste.
Ce-ai de pierdut? Daca e sa nu mearga si sa nu va placeti, macar stii ca ai dat o sansa.

3 răspunsuri:
| xDusDeValx explică:

Semnul"?" A apărut de la emoții, sorry

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Mereu exista un inceput.
Daca nu stii ce sa spui si esti timid, interactioneaza cu cat mai multe fete.
Iesi cu cat mai multe pana sa ajungi sa ai o relatie clasica.
Dupa 10 experiente de genu, iti garantez ca problemele de acum vor fi doar o amintire neplacuta.
Vorbeste cu ea, glumeste pe seama ei, tachineaz-o.
Evita sa fi timpul ala serios si plictisitor care abia scoate doua vorbe si alea seci si fara rost.
Foloseste-te de presupuneri sau apropouri cand vrei sa o scoti in oras, vezi cum reactioneaza.
Si asta o faci cand simti ca merge totul bine si da semne ca e atrasa/interesata.
Succes!

| Adry05 a răspuns:

Ai putea incepe prin a o cauta pe vreo retea de socializare si sa incerci sa-i dai un mesaj, poate e inca interesata de tine si o convingi sa iesiti si sa va cunoasteti mai bine