| RoxanaRocsie14 a întrebat:

As vrea sa va povestesc povestea mea. Probabil nu va va interesa dar pentru. mine conteaza mult happy
Totul a inceput acum 4 ani cand eram in clasa. a 4 -a >:". Niste elevi au venit in clasa. noastra pentru. a face pregatiri pentru. un concurs cu profa cu care aveam eu engleza.Si m-am indragostit de un baiat de acolo. si el ma privea mai mereu in ora aceea. Timpul a trecut si colegii mei au aflat ca il plac si au inceput sa ma chinuie. chatterbox. Era cert ca el ma place. Mereu zambea si se inrosea cand ma vedea. Incerca sa imi atraga atentia etc. Din cls. 5 m-am mutat la o alta scoala in alt oras. am uitat complet de el. iar cand eu eram pe cls. a 7-a s-a mutat si el la o scoala din acel oras el fiind in clasa. a opta. ne vedeam mereu pe autobuz.toti imi spuneau ca s-a facut mai timid. iar anul acesta eu sunt in a 8-a si el in a 9-a si a venit la liceul de langa scoala mea si face ore in generala. faza e ca nu stiu daca ma place. eu il plac foarte mult. cand ies in pauze de obicei el sta pe banca si din momentul in care ies se intoarce cu capul in alta parte si nu mai vorbeste cu nimeni. Si mereu coboara inaintea mea din autobuz si se uita de afara la geamul autobuzului la care sunt eu si cand ma uit la el se preface ca se uita in alta parte. Cand intra in autobuz incearca sa nu il observ fiind oarecum rusinat. Si cand cobor din autobuz uneori se increde si se uita la mine cu o privire dif. fata de cum se uita la altii. Se uita cu niste ochi mari si sclipitori. toti imi spun ca ma place dar nu pot sa imi dau seama. dupa cum ziceam e si timid. oare ma place? din toata povestea ce am povestit-o. ce ziceti?
Cel mai bun si mai lamuritor raspuns primeste funda.Si scuzati daca v-am plictisit pe unii cu povestea mea straight face dar chiar as vrea sa primesc niste sfaturi bune acum! happy
funda. happy

Răspuns Câştigător
| Bris a răspuns:

Nu nu m-ai plictisit.Eu cred ca te evita pentru ca e rusinat nu stie cum sa-ti spuna ca te iubeste cred ca crede ce crezi tu, ca nu te place.Sa-i spui unui baiat ca-l placi,nu-i usor este ca si cum ai sari inrt-o apa rece, respira si aruncate in apa! Spune-i, si el te place, altfel de ce ar mai fi veni in acelasi oras si aproape de scoala ta.E doar timid atat tot.Bafta!

4 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Pai...eu cred ca ar trebui sa te bagi tu in seama cu el. Spre exemplu cand coboara din autobuz te duci dupa el sa il intrebi lucruri de scoala...cum ar fi ce profil sa alegi daca treci a a9a, sau sa il intrebi ce mai stie de cei de la scoala la care ati fost aman2. Daca destinul va adus din nou impreuna mai trebuie sa faceti si voi ceva in privinta asta!:D

LIKEE te roooooooooooooog!
http://www.facebook.com/#!/pages/BeCaUsE-Of-YoU/194540700600215

| Bris a răspuns:

Multumesc de fundita!

| Sunshine121 a răspuns:

Intrebarea mea ar fi.: N-ai vorbit niciodata cu el face 2 face? si daca zici ca ii timid, si tot ce ai zis tu pe acolo, e clar ca te place. in realitate, baietii care sunt timizi cu o fata si rosesc chestii de genu inseamnca ca o plac. De ex, fratimiu are 24 de ani, e foarte foarte timiiiiiiid, pana si cu mine si cand are o iubita e cel mai viteaz, adica nu mai e asa timid. parerea mea e sa te dai pe langa el, e clar ca te place. happy succes!

| Maela a răspuns:

Eu cred ca ar fi o singura solutie sa afli. parerea mea cand st amandoi in autobuz stay langa el si intreabl de vb nu stiu gaseste un subiect... apoi sa il intreby daca te place