| mgtow a întrebat:

Salut tuturor, m-am saturat sa imi aud parintii discutand la bucatarie aproape zilnic, simt ca explodez lol, nu mai rezist amandoi ca fraieri bla bla sunt in tramita de divort si in cel mai rau caz raman doar eu cu maicamea si ea mai are de platit niste datorii pana la sfarsitul anului 2012 si atunci vin in tara si voi avea pacea pe care mi-a doresc. Ce pot face pana la anul viitor?, atunci raman doar eu cu maicamea. Si inca ceva, nu mi se pare corect ca maicamea sa imi ceara mie bani sasi plateasca ea datoriile ei, daca iau somaj nu ma supar dar din salariul meu nu vreau sa ii dau pentru ca imi va strica planurile pe viitor cum pot sa ii explic ca de banii mei nu se poate folosi? Mai ales e foarte incapatanata daca o supar face ravagii in scandal.

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Mie mi se pare corect sa contribui si tu la o suma de bani! Traiesti sub acelasi acoperis, consumi si tu curent, gaze, apa! De ce sa nu contribui si tu? mai ales daca mama ta are probleme cu bani i-ai putea ajuta! si ea ar face la fel daca ai fi tu in locul ei, ca doar e mama ta nu?

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Trecand peste problemele pe care le ai, eu am sa-ti pun tie o intrebare, ca sa-ti dai seama ce inseamna cuvantul ''mama'': Ba! Tu ai uitat cine te-a sters la fund?

| ELLSSA a răspuns:

Ajut-o si intelege-o.Are mare nevoie de un spriji.Totusi este mama ta...

| bobby_7474 a răspuns:

Faptul ca nu-i mai poti auzii certindu-se te inteleg sint in asentimentul tau,incearca sa-ti atragi atentia cu alceva,ascultind muzica,citind,facind sport,iesind la plimbare.dar ca nu vrei sa-ti ajuti mama e cam egoist din partea ta,sa nu te superi, dar tu ti-ai pus intrebarea citi bani au cheltuit iei cu tine ca sa-ti faca un viitor, cita osteneala au depus sa-ti faca viata frumoasa...etc? iar acum cind ea are nevoie, tu sa reactionezi asa? si probabil nu contribuii nici in casa cu nimic? pacat

| Zazu a răspuns:

Tramita? cuvantul spaniol este traumatizat, in proces! Eu stii ce as face in locul mamei tale? te-as trimite in "tara" la urgenta. de mana cu taica-tu.

| alexush a răspuns:

Explica-i frumos cum sta treaba...ca nu se poate folosi de bani tai ca ai nevoie de ei.presupun ca esti destul de mare sa te muti undeva mai ales ca ai si salariu.eu unu asa as face...as veni in tara.imi pare rau.nu stiu ce sa zic.ai grija de tine.

| Loly a răspuns:

Eu cred ca exagerezi.Si faptul ca iti ajuti mama nu cred ca e ceva asa rau.Si in plus vorbesti si foarte urat despre parintii tai "amandoi ca farierii bla bla ".Nu se vorbeste asa despre cei care ti-au dat viata si te`au crescut.Si fii convins ca daca mama ta iti cere bani asta nu inseamna ca nu te va ajuta sa iti realizezi un viitor sau ca nu va fi alaturi de tine.Nu te gandesti cate sacrificii face un parinte? Iar acum cand iti cere ajutorul tu ii intorci spatele.Sa iti fie rusine.

| thegame9 a răspuns:

Incearca sa ii spui ceea ce vrei pe un ton calm si daca ea se enerveaza u sa nu faci la fel sa-ti pastrezi calmul si sa ii mai spui odada si daca nu vrea spui odata sa taca si sa te asculte ca asa e mai bine pentru tine. Ca doar e mare si se poate descurca singura.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din salariul tau? sa inteleg ca muncesti? si atunci de ce trebuie sa te mai tii de fusta mamii sau de pantalonul tatalui? vezi-ti de viata ta, si lasa-i pe ei sa-si rezolve problemele lor.in cel mai rau caz ramai cu mama ta? si in cel mai bun caz mergi in drumul tau si lasa-i pe ei sa se trezeasca la realitate.cand or vedea ca-i lasi singuri sa vezi ce se impaca si renunta la divort. punele su tu problema asa; plec si va las sa va rezolvati problemele.cand santeti gata ma anuntati sau va caut eu.si gata.

| nombre a răspuns:

Mama ta.te-a ajutat in toti acesti ani.si nu cred ca s-a ganduit.stai ca nu ii dau.sunt banii mei! mai tii minte cand mancai inghetata si de toate? aminteste-ti asta happy bafta iceman happy