| NYØ2002 a întrebat:

Este asa de greu sa vorbesti cu o fata? AM 17 ani sunt urat(inchis la piele), daca eram mai frumos agatam repede.Incep asa?
-Hey buna,sa facem cunostinta
-Gabi, Denisa, Ioana Etc
Si ce mai pot spune?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GPA a răspuns:

Prin simplul fapt că tu gândești că ești urât, transmiți starea ta și celui/celei cu care stai de vorbă. Poartă-te normal, fii tu însuți și simte-te bine. Totul vine de la sine, fii optimist, nu te gândi și nu-ți face aluzia că alții te privesc cu gând rău, pentru că nu este așa! Totul este doar în mintea ta. Nimeni nu-i urât în primul rând... Toți avem acel ceva "frumos" în noi care trebuie exploatat, trebuie reliefat / scos la suprafață.

Fii normal!

52 răspunsuri:
| NYØ2002 explică (pentru ChrisRo):

17 ani pentru toti chiori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisRo):

Fetele sunt cele judecate după înfățișare.
Dacă nu esti un invalid si dacă abordezi încrezut si inteligent o fată sunt șanse reale sa ai acces la pussy. Dar tot ce am scris e inutil, fiindcă mămăliga asta doar își caută singur complexe.

| NYØ2002 explică (pentru ChrisRo):

Cat mai pot astepta? Am 17 ani jumate si sa astept pana la 20 de ani? Mi se pare prea tarziu.Alti care au de la 12-14 ani si eu sa am de la 20? Daca le zic la alti ca nu am avut rad de mine.Mi-e ciuda ca este unul de 15 ani(cunostiinta)care a avut 18 relatii pana acum

| ChrisRo a răspuns (pentru NYØ2002):

Imi place ca esti realist. Da, baietii, sa le zicem normali, incep sa guste placerile din domeniul eros cam de pe la 15 ani. Incep sa se harjoneasca cu fetele, sa le atinga, sa le imbratiseze, sa le sarute chiar. Daca pana acum nu ai facut nimic din toate astea, e clar, fetele au decis ca vei fi un urat, un loser care se va târî pe coate, figurat vorbind, ca sa obtina un zambet de la o tipa. Uratenie iti va marca toata viata. Si nu numai femeile pun pret pe aspectul fizic ci si barbatii. Daca esti urat, baietii te vor chema la o bere sau la un fotbal, insa nu te vor
lua cu ei la activitatile ce implica femei. Un barbat prezentabil atrage femei in jurul lui - daca ai un prieten
prezentabil, prin intermediul lui iti cresti sansele de a cunoaste mai multe femei. Dar daca esti naspet, pui femeile pe fuga,
prin urmare, barbatii n-au niciun interes sa se intovaraseasca cu un nasol. Cam asta e logica evolutivă din spatele acestui gen
de relatii sociale.

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, fete sunt judecate dupa infatisare si majoritatea covarsitoare primesc verde. Dar si baietii sunt judecati dupa infatisare si iata cate victime doar pe siteul ăsta! Du-te cu o fata sa isi cumpere telefon; ai sa observi ca nu o intereseaza ce procesor are, ce RAM are, cat spatiu intern are, ci cum arata, cums e simte la mana. Intelegi ce vreau sa zic?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru anonim_4396):

E gresit frumusete exixta si este facuta de casa de moda si societate sunt tipare, daca nu te caracterizeaza nici unul automat esti urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisRo):

Scrii cuvinte goale in care singur nu vei mai crede peste 6 luni. Nici nu poate fi luata întrebuințarea cuvantului victima aici in serios. Antonio, răspunsul cel mai bun a primit deja funda și parcă nu e evident si pentru tine ca trebuie sa ieși afară si sa bati cu capul in perete până o sa iti reușească ( principalul sa te imbunatatesti de fiecare data cand vei observa greselile)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si daca esti inchis la piele ce? Habar nu ai la cate gagici le plac astia mai creoli...

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru tine realitatea inseamna cuvinte goale? Bag de seama ca iti place sa te auto-amagesti.

| ChrisRo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Creol ca creol, dar trasaturile sale faciale nu-l recomanda ca fiind un mascul tocmai feroce. rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Uite aici FB-ul tau, asa-i?
https://www.facebook.com/gabs.gaby.372

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Copilandru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisRo):

Lol, asa impresie parca un copil mic a comentat, clar

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ChrisRo):

Copilandru, dar are ochi frumosi si trasaturi ok daca e el.

| NYØ2002 explică (pentru ChrisRo):

La anul devin major

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu o să scăpăm de el în veci, dacă i se șterge un cont își face altul.

| gemeni6226 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Asta e cred ca e un tip super frustrat în viața de zi cu zi si asa intelege sa se descarce ca da aici anonim în oameni.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru gemeni6226):

Probabil.

| ChrisRo a răspuns (pentru NYØ2002):

Pai devii, dar daca tot nu te plac fetele, ce faci? Eu nu pot sa iti dau false sperante. Ia spune, ce atitudine au fetele faţă de tine, asa, la modul general?

| NYØ2002 explică (pentru ChrisRo):

Pai in orasul meu(Vaslui) fetele nu ma prea plac, mai este asa cate una pe care nu o plac.Dar cand m-am dus la scoala de vara din Iasi fetele aveau o alta parere despre mine.Alta diferenta este ca eram m-ai curajos.Alta chestie era ca fetele la scoala de vara ma imbratisau si din orasul meu rar.

Eu m-am apucat sa fac sport:Flotari, Geno, Abdomene si exercitii pentru spate.Fac si cu ganterele exercitii pentru bicep, spate si umeri cred ca si triceps dar in fine.

| ChrisRo a răspuns (pentru NYØ2002):

Da, baga mare pe dezvoltarea fizică. Asta va fi asul tau din maneca. Pana la 20 de ani vei arata cool daca te tii de asta. Nu pune botul la tampeniile alea cu *sufletul si inteligenta conteaza*.

| Shelby002017 a răspuns:

Ignora faptul ca esti urat. Poate ca ar fi mai bine sa schimbi ceva din fizionomie. Scuze, dar pune igiena pe primul plan. Nicio fata nu ii place ca iubitul sa miroasa. Invata sa te imbraci frumos. Sunt cursuri pe net care poti invata vestimentatie cu hainele pe care le ai. Schimba gandirea de: sunt urat! Nu ma place nimeni! cu Eu sunt fericit! Am o gagica langa mine! Gandeste ca esti iubit.
Mereu vino cu idei de conversatii. Daca abia scoate 2-3 vorbe, inseamna ca nu e persoana potrivita.