| anonim_4396 a întrebat:

Tot timpul ma cert cu mama ca nu fac curat in casastraight face chestia e nu ca nu as vrea sa fac dar imi e lenebig grin sa fac singura, poate ca daca ar mai fi cu mine cineva ne-am ambitiona si am face impreuna. ce metode de a face curatenie placut stiti?

7 răspunsuri:
| Reew a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar nu am ajuns sa ma cert :d! Eu fac curatenie numai atunci cand vreau sa gasesc un anumit lucru sau pur si simplu cand ma pune mama(de fapt nu intotdeauna o ascult, normal)
Imi este lene dar asta este...De obicei cand fac curatenie ma uit si la TV si mananc cipsuri :d.

| DdDdde a răspuns:

Pai mama ta nu te-ar mai bate la cap sa faci curat daca ti-ai face curat singura sau daca ai pastra curatenia.Metode de a face curatenie placut nu stiu, dar e distractiv, cateodata gesesti si lucruri vechi si te poti uita pe ele.De exemplu mie una imi place sa fac curatenie dar dupa ce termin nu mai am ce sa faclaughing

| Poinsettia a răspuns:

Pune-ti muzica. Nici nu mai esti atenta la curatenie, numa' la melodie si intr-o ora nici n-o sa-ti dai seama cum camera ta devine stralucitoare ca-ntr-o reclama la sampon.

| pitesti a răspuns:

Vin sa te ajut?

| Ť尺ɪχɪɪ a răspuns:

Puneti muzicaa danseaza candalaughing)rolling on the floor) eu asa fac si gandeste-te la ceva mumos, funda?kiss, aaaa si spor la treaba

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Priveste-ti cu atenția camera inainte si după, poate diferenta te va face sa faci si alta data curatenie, ce poate fi mai frumos decat o camera in care miroase a proaspat si totul e in ordine. Daca nu e nici o diferenta, fa schimbari aranjeaza altfel iar dupa ce termini aprinde o lumanare parfumata si bucura-te. Daca esti mandra de ce ai facut invita-ti parinti sau prietenele si prezinta-le noua ta camera.
Nu ai nevoie de ajutor, doar de spor!
Incearca sa o iei dintr-un capat al camerei si sa o iei roata pana ajungi in punctul din care ai inceput, dupa care aspiri si treci la camera urmatoare.
Cu cat exersezi cu atat iti va fi mai usor si mai placut! Secretul e sa pastrezi curatenia ca nu nu fie cazul sa faci zilnic, e suficient o data in saptamana, daca esti ordonata.
Lenea nu are ce cauta aici, doar nu esti lenesa!