| VeronicaLL a întrebat:

Va vine sa credeti ca exista mame care le impun copiilor diete drastice pentru a slabi. Oare e corect cum procedeaza?
http://jurnalulcopilului.wordpress.com/......-anorexie/

Răspuns Câştigător
| ChaseTheMonster a răspuns:

E oribil.De multe ori parintii doresc ca noi sa facem ce nu au reusit ei. Uneori au viziuni de-a dreptul egoiste. Ar trebui sa tina cont in primul rand de parerile si dorintele noastre. Nici nu vreau sa ma gandesc cum se simte acel copil...

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Parenting Fail! Omul nu trebuie influentat, trebuie lasat singur sa gandeasca.Mai sunt si unele proaste, care le duc pe curvistinile de 8 ani la concursuri de frumusete.Il lasi frumos pana la 20 de ani sa bage ce vrea in el, si daca e un gras inapt, la lagar cu el.Nu trebuie sa fim toti slabi de mici,ca asa, o sa fie o lume de anorexici, si n-o sa mai avem de cine sa radem.Plus ca si selectia naturala isi face treaba,si da cu cate-un infarct peste un gras prost.

E de căcat treaba asta cu dieta,ca oamenii sunt controlati mental,de tot felul de corporatii si influentati nociv de oameni,si cred ca tot ce conteaza e o halca de carne-halca fiind ei-care trebuie infrumusetata pana la saturatie. Mintea conteaza,nu corpul.Dar,the hell with it,femeile vor sa slabeasca, dovedesc slabiciunea astfel, deoarece cred ca doar un corp e ceea ce conteaza.De vina sunt si curvele din industria de modelling, care au 1, 85 si 40 de kile, si se mandresc cu asta, si proastele il iau drept model de frumusete suprema.Stai,fă,in mortii ma-tii, ca iti ajung si 1, 70 cu 52 de kile, ca nu esti mai urata asa.Multa carne in gura pentru Victoria's Secret,Adriana Lima,Miranda Kerr,si toate paiatele astea slabe! Frumusetea nu se obtine prin operatii sau cure de astea de căcat,daca te nasti cu ea,bine, daca nu, mori dracu in smoala de epanaj al falsului ce esti!

| Woodenpints91 a răspuns:

Da,îmi vine să cred şi mi se pare absolut normal, să te ocupi de asta ca să nu ai copii supraponderali. Ăştia mici trebuie învăţaţi că tot ce-i gras e naşpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se cheama infometare si ar putea fi pedepsiti pentru asta. exista si posibilitatea de a slabi fara nici o restrictie alimentara.Nu asa ar trebui sa procedeze un parinte cu copilul sau.Mult noroc.

| Andutu_5204 a răspuns:

Nu mi se pare corect mai ales unui copil care este in crestere cand trebui sa ii asiguri o alimentatie corespunzatoare varstei si cat mai corecta.Dar mai sunt si mame si cred ca sunt mult mai multe cele care isi indoapa copilul, iar asta nu mi se pare ok sa iti fortezi copilul sa manance "hai inca o lingurita de la mama si de la tata" etc.