| IonutPetre12 a întrebat:

Voi cum va descarcati? Sau cui/cum?

Răspuns Câştigător
| Hope1992 a răspuns:

Poti sa iti scrii supararile intr-un jurnal. Eu asa reuseam sa scap de sentimentele mai apasatoare si cand reveneam si citeam imi dadeam seama ca nu a fost asa de grav pe cat credeam eu la momentul respectiv.
Dar ai grija sa nu il gaseasca nimeni.

Răspuns Apreciat de Editori
| PaulCos a răspuns:

Nu trebuie sa te descarci nimanui. Singurul cu adevarat interesat de problemele tale esti tu, doar tu. Mai degraba inveti sa analizezi cauza si efectul, sa gasesti solutia, sa gasesti calea de a evita in viitor problema aparuta azi, iar intr-un tarziu adevarata satisfactie va aparea cand vei putea oferi sfaturi si scurtaturi celor dragi si apropiati. Trebuie doar sa tii ochii, urechile si mintea deschisa in fata problemelor, nu sa le inneci in bautura, razbunari sau muzica de proasta calitate. Altfel o lectie pe care nu ai invatat-o se va repeta pana cand o vei invata. Cam asa stau lucrurile in viata, nu doar in viata ta, ci in viata fiecarui om. Asa am invatat sa vanam, sa plantam, sa culegem ( de foame ), asa am invatat sa facem focul ( de frig si pentru a gati ), sa ne tratam semenii asa cum ne-ar place sa fim tratati... e drept ca nu toti dintre noi am trecut de lectia asta, dar cei ce au trecut au inteles.

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi niste muzica de turbati si faci curat in casa

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Ma descarc cu sticla de bere in fata si cu Florin Salam in difuzoare

| Amis a răspuns:

Muzica nu ajuta sa te descarci, dar iti confera senzatia ca o faci. regasindu-te sau acceptand anumite lucruri mai usor, prin mesajul ce il transmite. Vorbesc din experienta mea, desigur. Deseori prefer sa tin in mine, dar uneori mai scriu si versuri, le mai „ cant ". Jocurile ma distrang pe moment, iar in rest supravietuim.

| gabicoo a răspuns:

Cu parul! Pe cine îmi iese în cale!
hee hee

| SmaraldAlbastru a răspuns:

La toaletă, dimineață, la vreo 15 minute după de beau cafeaua.

| Frank51 a răspuns:

Vorbesc cu prietenii, sau înjur puțin singur prin casă și îmi trece un doi.

| mentholinks a răspuns:

Injur, mi-o frec.

| Eireann a răspuns:

Merg cu masina pe un traseu off road. E o pasiune noua dar e foarte relaxant mai ales in timpul saptamanii cand nu e aglomerat.

| Lioana a răspuns:

Prin rugăciune.

| Drimmero a răspuns:

Bag o injuratura, daram ceva (asta daca chiar sunt nervos tare), bombanesc un timp si apoi imi revin, iau o gura de aer si aia e.

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt o persoana destul de agitată si stresata de fel, asa ca de obicei vorbesc cu cei apropiați despre problemele mele de fiecare dată când prind ocazia.Dar in general cu iubitul.Ii spun ce probleme am, ma sfătuiește, ne plănuim impreuna, ne mai certam si imi revin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scriu nuvele.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! big grin De obicei unui prieten sau lui Dumnezeu. happy

| mgtow a răspuns:

Cand pun mana pe volan mi se descarca toata povara vietii, nu am pe nimeni sant independent 100%

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

La duhovnic.

| geoconda a răspuns:

Tie singur. Nu merita sa te descarci nimănui. Dascarca-te lui Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu prieteni, iar când nu am, vorbesc singur, scriu poezii, ascult muzică, desenez.

| Saiko10 a răspuns:

Vorbesc cu mine.

| Serket a răspuns:

Mi se spune destul de des sa merg la psiholog/psihiatru, aparent gandurile mele sunt destul de coplesitoare pentru cei din jur si mai ales pentru mine cand stau si ma gandesc tot timpul la diverse, d-aia incerc sa nu mai vorbesc cu mine si sa-mi ocup mintea cu alte treburi.

| SelenaTpu a răspuns:

Sex și vibrator