| ILied a întrebat:

ACTA: Pentru sau Contra? Eu sunt contra >sad

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
5 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Contra si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar macar ai habar ce inseamna ACTA si la ce se rezuma si in cate domenii ar avea efect! voi credeti ca acta se refera doar la internet? sunteti prost infiormat! tot ce e legat de dreptul de autor sau producator ( chiar si in agricultura) va fi de "autoritatea" celor de la ACTA sa ia masuri daca sunt incalcate acele drepturi de producere, creare sau comercializare!

| ILied explică:

Pai, daca se va aproba ACTA, astia o sa faca alt ceva care seaman cu internetul, pe care nu-l afecteaza ACTA in niciun fel. Asa ca sa nu va temeti de asta, ca nu o sa dispara nimic. O sa facaalte site-uri de genul YouTube, de genul Softpedia, Wikipedia...

| LostYou a răspuns:

Pai nu stiu cine n-ar fi contra LOGIC, daca se va aproba practic netul va disparea(oarecum).Si nu cred ca se va aproba deoarece hackerii de la Anonymous le fac zile negre americanilor si dupa cum vezi sunt din ce in ce mai multe proteste prin toata lumea.

| Emoxi a răspuns:

Contra! daca o aproba nu o sa mai avem libertate pe net! straight face