| Andrei7520152 a întrebat:

Am nevoie va rog de un program de animatii 2d, preferabil ceva freeware, usor de folosit. Trebuie sa fac o animatie de un minut, similar cu asta de aici

http://www.youtube.com/watch?v=ZQlXurcQ4tk

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| ValiTCM a răspuns:

Il recomand pe asta http://www.wizdownloads.com/download/Windows/gimp-for-windows/

2 răspunsuri:
| asman a răspuns:

Pencil
CreaToon
Toon Boom Studio
Anime Studio Pro

Nota:
De la cel mai simplu program, dar care poate sa nu contina toate functiile pe care le doresti, pana la cel mai complex (si totusi usor de folosit in comparatie cu alte programe care nu le-am inclus in lista de mai sus).