| duta2000 a întrebat:

Am sters partitia c si d cu un program super f disc fara sa imi dau seama si in discu d aveam niste poze am si instalat windousu acum exista vreo posibilitate sa recuperez acele poze? va dau funda help please

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| brunetzelu a răspuns:

Sall.
In primul rand, orice programe ai incerca, nu mai folosi partitia respectiva (ca sa nu scrii "peste").

Ca program, ceea ce s-a dovedit folositor pentru mine, a fost Power Data Recovery:
- Incearca intai optiunea "Advanced Recovery" (recupereaza fisierele cu numele original, inclusiv structura directoarelor)
- Daca prima optiune nu merge, incearca Deep Scan Recovery (recupereaza fisiere, insa fara nume si structura directoarelor, va trebui sa identifici arhiva pe care o cauti dupa extensie)
Sper ca ti.am fost de ajutorbig grin