| florindick a întrebat:

Am un HP G62 din 2011 si cred ca mi-a murit un procesor, are dualcore AMD si windows 7 in germana, si ma anunta de ceva vreme ca un procesor nu functioneaza ba 71%, ba 92%,in ultima vreme deja nu imi mai prea arata,decat rar, ca un procesor nu functioneaza cel putin 100%. Cred ca e dus un procesor si nu stiu ce sa fac,trebuie sa inlocuiesc oare unul din procesoare? Cam cat m-ar costa si daca ar merita,asta as vrea sa stiu, va rog! Multumesc.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dual-core nu inseamna ca are doua procesoare fzice ci in procesorul fizic se afla doua procesoare. Deci nu este stricat un procesor ca n-ar mai merge nici celalalt ca sunt in stransa dependenta unul de celalalt. Uite aici: http://pctroubleshooting.ro/topic/7757-ce-este-un-procesor-dual-core/