| Unec a întrebat:

Are cineva cont pe yahoo answers si a intrebat ceva acolo? Ajutati-ma si pe mine pentru ca imi perturba orice activitate pe messenger. Am pus intrebare acolo si mi-a aparut la status pe messenger. M-am deconectat de la yahoo answers si yahoo pulse si cam degeabastraight face, pe langa faptul ca mi se conecteaza singur la loc. Si cam la fel imi face si daca imi fac profilul invizibil. Uneori ma trezesc cu el vizibil, fara sa-l pun eu. Am pus un status la pe mess ca sa dispara intrebarea pe care am postat-o pe yahooanswers, dar tot apare ca si link catre profilul meu. Doar ce-mi facui alt id gandindu-ma ca-l las in umra pe celalalt cu problema respectiva, insa si pe cel nou, cand ma loghez pe mail, apar online la yahoo si pe id-ul cel vechi, unde am statusul cu linkul catre profilul meu, acolo poate da oricine click si daca sunt logata pe mail, pot sa intre si ei de pe acolo. Deci nu rezolvai nimic facandu-mi un nou id. Cum fac sa dispara problema. Adica sa pun profilul de pe yahoo answers pe invizibil pentru totdeauna si sa dipsara prostia de link de la status. Incepe sa ma streseze, pentru ca personal, nu mai am solutii. Va rog frumos, cei care stiti despre ce vorbesc, ajutati-ma sa rezolv.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ca să nu mai arate actualizările pe Yahoo Messenger deloc (celorlalți), click pe YActualizări (vezi că ai o săgeată îndreptată în jos) și click pe Personalizare.
Apo debifezi Afișează actualizări (una pentru contacte și una pentru site-uri).

Ca să dezactivezi update-uri doar de pe Yahoo Answers (să nu-ți mai apară)
click aici
http://profile.yahoo.com/y/settings/updates/
și vezi să ai debifat Yahoo Answers.