| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot promova blogul https://damariart.blogspot.com/ eficient? Dacă îl caut pe Google, nu este în rezultate.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Ca orice website sa fie gasit pe motorul de cautare Google, trebuie intai sa fie indexat in web crawler (registru indexare publica sub definitie) al acestuia.
Poti inregistra si tu site-ul tau pe google simplu prin crearea unui cont google, iar apoi accesarea acestui link:
https://search.google.com/search-console
Daca vei urma toti pasii de acolo cu rabdare cu siguranta vei reusiiwinking
Iti urez succes happy
Apropo frumos blogul.
Multa sanatate.

| anonim_4396 explică (pentru BIoody):

Mă bucur foarte mult că mi-ai dat sfatul acesta! Mulțumesc mult! Te îmbrățișez strâns! Multă sănătate și toate cele bune!

| BIoody a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere big grin
Am aruncat un ochi pe blog, si ma intrebam, de curios, ce anume dezabilitate detii mai exact?big grin Nu trebuie sa spui daca nu vrei dar nu ar trebui sa te simti mai prejos daca esti in cazul asta happy
A si daca vrei te pot ajuta sa iti faci propriul site cu ce domeniu vrei tu,(nume.ga cf tk etc) este gratuit tongue
Uite asta e unul din site-urile mele:
https://marco.cf
Stiu ca e putin creepy dar na laughing poate iti va placea

| Miauti a răspuns (pentru BIoody):

Trist! parola si username wtf. Si Hell Girl era moca, dupa 12 noaptea

| BIoody a răspuns (pentru Miauti):

Mno csf ¯\_(ツ)_/¯

10 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

"Dacă îl caut pe Google, nu este în rezultate"
indexarea si mai ales logarimi construiti de google. blogul trebuie sa fie cuoscut de mai multe persoane.
1 schimb de linkuri cu alte bloguri cu aceeasi tema.
2 sa scrii cat mai mult si mai interesant pentru a-l face mai cunoscut.
3 retele de socializare. eu iti sugerez si twitter. si daca ai poze create de tine interesante iti sugerez ori pinterest ori Instagram.
iti dau exemplu blogul meu https://miauti.blogspot.com/ se axeaza pe o anumita tema. si iti mai dau un blog care il urmaresc de ceva timp https://pazniculviselor.blogspot.com/

Ce ma deranjeaza la blogul tau este tema prea alba si mai ales bannerul care iti da impresia ca nu ai scris nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Foarte bune sfaturile tale! Mulțumesc mult, Miauti!

| 19flo79 a răspuns:

Se poate plati la Google si te promoveaza inaintea altor sit-uri.
La fel e si pe retelele sociale, se poate plati o taxa...

| anonim_4396 explică (pentru 19flo79):

Mersi pentru sfat! happy

| youannoyingme a răspuns:

Pe retelele de social-media

| anonim_4396 explică (pentru youannoyingme):

Mulțumesc pentru răspuns! happy