| Denis505 a întrebat:

Daca am facut sambata (30 noiembrie) o comanda de pe eMAG si mi-au zis ca o sa ajunga luni (2 decembrie) este normal ca in cont sa scrie comanda finalizata si la mine sa nu vina nici un curier? Intreb pentru ca este prima comanda online pe care o fac pana acum...si sunt cam ingrijorat big grin

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Tibi45 a răspuns:

Noţiunea de: "comandă finalizată" are înţelesul că, ţi-a fost primită şi acceptată comanda, s-au făcut demersurile necesare pentru a o primi, dar nu înseamnă că curierul e în faţa uşii tale!? (doar firma expeditoare, a realizat toate formalităţile în acest sens)
Momentul fizic la care comisionarul va sosi la tine, va fi precedat de un telefon dat de acesta ţie, pentru a şti dacă te găseşte acasă şi când anume.
Numai bine.

1 răspuns:
| Spermezeuu a răspuns:

Si eu am comandat sambata de pe eMag si mie mi-au trimis doar confirmarea, fara a specifica data de primire a coletului.