neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

Noi imagini pentru avatar - TPU.
Sunt 270 de poze in format GIF (poze miscatoare)
http://tiny.cc/vevyew
sau
http://tinypaste.com/8721894d
Nice Day :D

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Butterflybeautiful a răspuns:

Mulțumesc Nelu sunt frumoase pozele.
Si de 1000000 de ori Thank you!

| neluL explică (pentru Butterflybeautiful):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL explică (pentru Butterflybeautiful):

Cu placere! bye, bye wave

| TooNight a răspuns (pentru neluL):

Am o intrebare. Dupa 40 de zile trebuie sterse din computer?

| neluL explică (pentru TooNight):

NU! Le pastrezi cat vrei tu.

69 răspunsuri:
neluL
| neluL explică:

Ok!

| misterioaѕa a răspuns:

Bună neluţule
Foarte frumos din partea ta. Eşti un adevărat user al anului care nu răspunde pentru fundă!

| neluL explică (pentru misterioaѕa):

Thank's for all.

| Pustiu_Marcello_1983 a răspuns (pentru neluL):

Mica intrebare! trebuie sa descarc Media Fire Pro?

| Pustiu_Marcello_1983 a răspuns (pentru neluL):

Ok mersi.

| Brittanie a răspuns:

Are gusturi Neluţul nostru!big grin

Răspuns utilizator avertizat
evenso
| evenso a răspuns:

Bravo!

http://imgur.com/nJFVg

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Viva Italia?raised eyebrows

| hideaway a răspuns:

Mulțumesc, nelule. Ai nimerit tocmai la fix, pentru că eu căutam niște gif-uri. Jos pălăria!

| Diabolique a răspuns:

Mulțumim! Nu știu ce ne-am face fără tine laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmmuah! Love ya!

| neluL explică (pentru anonim_4396):

Nice photo from your avatar!

| Chamberlin a răspuns:

Multumesc pentru ele, esti intr-adevar un Expert TPU.

| AnimatedSignature a răspuns:

Mersi. big grin

| FastAndFurious a răspuns:

Le-am luat si eu azi, sunt super dragute. Mersi.
Regret ca n-ai iesit tu pe 1, pentru esti userul anului si clar cel mai util.

| c0ton a răspuns:

Mulțumesc Nelu sunt frumoase pozele.

| c0ton a răspuns:

Mulțumesc Nelu sunt frumoase pozele.
Ai ceva pentru mine?

| TooNight a răspuns:

Ce super is! Esti cel mai tare!applause

| TooNight a răspuns:

Ma ajuti si pe mine? Cum le pot vedea?thinking

| neluL explică (pentru TooNight):

Deschide poza cu un player oricare (VLC, Windows Media Player, BSPlayer...etc) Click dreapta pe poza ->deschidere cu (open with) si apoi alege un player ->OK.

| TooNight a răspuns (pentru neluL):

Tot nu merge, mersi oricumwinking.

| neluL explică (pentru TooNight):

Nu are cum sa nu mearga! Orice poza in format gif se deschide cu un player. Cred ca tu nu faci ceva bine.

| TooNight a răspuns (pentru neluL):

O sa incerc pana-mi merge!laughing

| V1sL0w a răspuns:

Sall neluL am luat si eu o poza aia Mouse si nu se misca... se misca doar cand dau Vizualizare profil

| neluL explică (pentru V1sL0w):

Si poza unde-i? Lasa poza sa o vad si eu!

| V1sL0w a răspuns (pentru neluL):

Uite am pus-o acum la Profil

| neluL explică (pentru V1sL0w):

Descarca si pune poza asta la profil
http://i.imgur.com/eUGtC.gif
O sa-ti mearga gif-ul.
Bafta!
Ma scuzi ca-ti raspund tarziu dar am fost in vacanta! ...de fapt am vrut sa ma deconectez o perioada de pe TPU.

| Exxtremus a răspuns (pentru V1sL0w):

Normal ca acolo nu arata.

| GGUESS a răspuns:

Multumesc happy Imi plac! happy

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Hey,am incercat sa downloadez pozele, insa, se pare ca mi-a aparut acel virus detector, care, bineinteles, a detectat un virus...Eu nu m-a prea pricep la IT big grin, m-a poti ajuta te rog si sa-mi spui ce s-a intamplat si cum a dectectat acel virus daca, bineinteles, fisierul nu a fost virusat?
Multumesc!

| neluL explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Sunt incarcate de mine si nu au nici un virus. Poti descarca cu incredere. Fisierul nu e virusat.Descarca direct
http://www.mediafire.com/? qtbtr9k0dn88r6l

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Stiu ca nu sunt virusate, dar cand am incercat sa le descarc(de pe ambele site-uri) imi apare ca a fost detectat un virussad.....ai cumva idee de ce?

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Din cate vad te pricepi la IT, asa ca te rog sa m-a ajuti:am facut un test si am salvat o poza de pe google imagini, si, din nou, a fost detectat un virus...asta inseamna ca am calculatorul virusat? adica de ce de fiecare data cand descarc o poza imi apare ca un virus a fost detectat? crezi ca m-a poti ajuta?

| neluL explică (pentru ஐღArinaღஐ):

DA!

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru neluL):

Multumesc muult Nelu, am facut exact cum ai spus, dar cand am restartat calculatorul si am apasat F8 de foarte multe ori nu mi-a aparut " Advanced options Menu ", apoi l-am mai restartat de doua ori, insa fara succes.Iar cand am rescanat fisierele in cautarea virusilor nu a mai fost gasit niciunul(pentru ca au fost toti stersi, dar calculatorul nu a fost devirusat)imi poti da te rog un sfat?big grin
mersi mult de tot!

| neluL explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Inseamna ca apesi F8 prea tarziu! Scoate calculatorul din priza, asa cu windows-ul deschis si apoi contecteaza-l si deschide windows-ul, o sa-ti apara asta http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif Alege -> Safe Mode.

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru neluL):

Am facut asa cum ai zis, am scos calculatorul din priza, peste un minut l-am conectat dar ori cat de tare apas F8 nu apare nimicsad

| neluL explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Ai rezolvat problema?

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru neluL):

Nu...ti-am lasat o intrebare acum ceva timp dar nu ai raspuns.Te intrebam ce sa fac daca atunci cand apas F8 nu apare nimic. Sper sa-mi poti raspunde acum...Si multumesc mult pentru ajutor!big grin

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru neluL):

O sa incerc...Mesi multbig grin

| GEEK a răspuns:

Nu merge. oh go on

| TudorLux a răspuns:

Lasati-l mai ca-l inebuniti pe bietu' baiat laughing

| DinnAdinnA a răspuns:

Thank you!

| xr3Belx a răspuns:

NeluL doar mie mi se deschid pozele in Internet Explorer? Daca da, de ce?

| neluL explică (pentru xr3Belx):

Deschide pozele cu VLC sau BSPlayer sau Winamp sau orice player.

| xr3Belx a răspuns (pentru neluL):

Merge! Mersi mult big grin

| Ancutza12 a răspuns:

Tari pozele. Multumesc mult! happy

| Shiatat a răspuns:

Buna nelule!
Nu imi merge al doilea link zice sa fac nu stu ce teste! Cum fac sa nu mai zica? Imi poti face o imagine miscatoare care sa o pun la profil cu numele ALEX?

| diana2513 a răspuns:

Super poze.Multumesc!