| KaterinaPetrova a întrebat:

Pot sa transfer memorie (gb) din local disk D in local disk C (unde e windows facut) fara sa reinstalez windowsu?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
4 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Pai practic,
poti sa rescrii partitiile cu un boot cd, care mai tarziu iti va cere un sistem de operare pe care platforma ta sa ruleze
sau
poti instala orice alt sistem de operare in afara de Windows. Dar sa rescrii o partitie cu ceva instalat dinainte pe ea, care sa ramana acolo, nu prea poti

| dragoshellu a răspuns:

Da

| Sheherezada a răspuns:

Din cate stiu eu, nu...

| vdatcu a răspuns:

Se poate. Trebuie sa folosesti un program pentru asta:
Unul dintre ele este: Partition Magic 8.
Spor la treaba.