| Klews a întrebat:

Buna ziua TPU!
Imi puteti spune : Daca reinstalez Windows-ul, mi se sterg toate fisierele din Local Disk (E)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ShadowNinjas a răspuns:

Buna! Fisierele din E se pot sterge sau nu! Depinde de alegerea ta! Tu alegi daca vrei sa se stearga sau nu! Bafta!

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Orice Windows ai reinstala NU se şterg partiţiile sau ce conţin ele dacă nu le dai TU format.
Astfel, în partiţia unde instalezi Windows-ul se crează un nou dosar numit Windows.old care conţine toate fişierele pe care le aveai în Windowsul precedent (bineînţeles doar în partiţia cu Windowsul).
Deci nu trebuie neapărat să formatezi partiţiile (asta dacă ai loc pentru instalarea Windowsului). Dosarul Windows.old poate fi şters cu uşurinţă.
Ai nevoie de ajutor la instalare?

| Klews explică (pentru DDCC):

Nu multumesc, doar intrebam.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

Da,si din E si din C si din D

| RevOlliNe1994 a răspuns:

Daca vrei tu se sterg...Nu stiu cum sa-ti explic...VEzi cand iti instalezi windowsu iar