| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Vreau linkuri pentru siteuri unde pot vorbi live in engleza, dar cu oameni de varsta apropiata (14) si interese normale.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Eu m-am înregistrat şi mi-a trimis egipteanca mesaj. Şi pe chat-ul ăla m-a sunat cu video.
Dacă nu, poţi intra pe Y! Questions şi să întrebi cine vrea să vorbească cu tine în engleză. Faceţi schimb de adrese de Facebook şi vorbiţi.

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pe livemocha.com se poate.
Eu vorbeam odată cu o egipteancă, în engleză. happy

| sweetmih explică (pentru MadRaven):

Si cum pot vorbi live cu cineva ca un videochat?

| MadRaven a răspuns (pentru sweetmih):

Eu m-am înregistrat şi mi-a trimis egipteanca mesaj. Şi pe chat-ul ăla m-a sunat cu video.
Dacă nu, poţi intra pe Y! Questions şi să întrebi cine vrea să vorbească cu tine în engleză. Faceţi schimb de adrese de Facebook şi vorbiţi.

| sweetmih explică (pentru IFlorin97):

Nu ai si ceva prin care pot sa vb singur cu o persoana dar live amandoi?

| AlexandraCris a răspuns:

Bună! Ai încercat Skype?

| sweetmih explică (pentru AlexandraCris):

Cum ii gasesc pe skype? eu voiam un site, daca ai tu prieteni straini pe skype te rog spune-mi

| AlexandraCris a răspuns (pentru sweetmih):

Păi eu primesc la cereri de la străini pe Skype aproape în fiecare zi. Pur şi simplu dai add la persoane din străinătate. Cunosc persoane care au învăţat în acest mod engleza. Site nu ştiu să îţi spun, din păcate sad