| AdrianaBacescu a întrebat:

A fost difuzat cu ani in urma un film pe TCM numit Mr Smith Goes to Washington. Am citit undeva ca Jean Arthur și James Stewart nu erau buni prieteni pe platoul de filmare, iar Jean Arthur ar fi vrut pe Gary Cooper in rolul principal masculin. E adevărat?

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Da, ar fi trebuit sa fie o continuare a filmului Mr. Deeds Goes to Town unde au jucat Jean Arthur si Gary Cooper, dar Gary Cooper nu era disponibil asa ca au schimbat planurile, iar Jean Arthur nu-l considera la fel de bun pe James Stewart.