| adi227 a întrebat:

Am o problema. Singura persoana la care ne puteam strânge sa ne uitam la insula iubirii s-a plictisit de show chiar la începutul sezonului 5 (cel mai picant sezon, 3 alarme in prima zi, nu spun mai multe). Știu că în general gusturile nu se discuta, dar chiar nu e momentul de filozofie. Cum fac sa-i reaprind și ei flacăra pentru insula iubirii că sa ne uitam in continuare? Dau funda!
PS are un crush nou, credeți că din cauza asta nu mai vrea sa se uite?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa e, gusturile nu se discuta, desi... nu stiu cum ar putea sa se uite un "om" la asa ceva.

Revenind la problema. Daca nu vrea sa se mai uite cu tine o persoana, indiferent de serial, film sau la ce v-ati uita (deci puteai sa nu specifici neaparat), atunci are proprile motive pentru asta. Putin probabil sa le schimbi.
Daca are un "crush" nou, atunci probabil ca tinde spre alte activitati.

Tu ce poti sa faci, e sa continui sa ii zici sa va uitati, poate o sa vrea sau poate sa i se para enervant si mai rau.

| adi227 explică (pentru DoarBogdan):

Nu merge! Alte idei?

| adi227 explică (pentru DoarBogdan):

Nu mai contează, a mers

| SharpEagle a răspuns (pentru adi227):

Cum ai facut, pana la urma? Ai naufragiat pe insula sau nu? laughing

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu vad de ce nu va puteti uita online in loc sa va înghesuiți?

| adi227 explică (pentru Wr3nch):

Nu e același lucru!

| SharpEagle a răspuns (pentru adi227):

Normal ca nu e acelasi lucru, difera sursele de unde vine imaginea.
In alta dezordine, spune-i sa-l aduca si pe crush-ul ei sa se uite, ca daca tot l-a bagat in insula iubirii ei, atunci ar fi bine sa nu naufragieze ca prostu' pe acolo si sa-i mai dati si voi niste indicatii.
Zic si eu. Cun' zic...deci, da.

| がさいゆの a răspuns (pentru adi227):

Exact!

| SharpEagle a răspuns:

Spune-i ca daca nu mai vrea sa se uite la insula iubirii, atunci o sa o trimiti in sula iubirii.
Si mai spune-i ca ai auzit despre crush-ul nou cum ca ar fi bisexual. Ca cam atat.
PS: ce rahat de filosofie am putea face legat de insula iubirii? Deci, da, n-are cum sa fie momentul ala de filosofie tocmai aici...

Morala povestii: invatati cum sa va uitati pe net la TV.

| adi227 explică (pentru SharpEagle):

Du te dracu de homofob. Nu e acelasi lucru sa te uiți singur, dar ce prieteni sa ai tu

| SharpEagle a răspuns (pentru adi227):

Hoo, capiatule, ca n-ai pic de simt al umorului. Si nu vad de ce ma faci homofob, de vreme ce eu am spus sa-i transmiti EI, individei cu pricina, ca noul ei iubit e bisexual, in ideea ca femeilor (da, in covarsitoarea majoritate!), nu le place ideea de a fi cu un barbat bisexual, deci ele ar fi cele homofobe, daca te coafeaza zicerea asta, pentru ca atat poti procesa cu capsorul ala al tau.
Apoi, cine a spus sa te uiti singur, capiatule care esti, tu, capiat? laughing
Va intalniti intr-un loc, chiar si in aer liber, unde sa va uitati la o tableta, cumparati un junghi cu diagonala mare, puneti mana de la mana si va uitati toti online.

| SharpEagle a răspuns:

PS: 'ti-ar insula de ras sa-ti fie, ce probleme existentiale ai...
rolling on the floor