| AlexGabrielASC a întrebat:

Am observat ca in ultimul timp, asa numitele filme horror au inceput sa nu mai fie chiar inspaimantatoare ci mai mult scarboase. Nu stiti vreun film care chiar sa fie inspaimantator?

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

The Mist
It Follows
Doua filme bune care nu se bazeaza pe jump scare ci mai degraba pe starea de neajutorare pe care ti-o sugereaza. Asta e horror nu prostiile astea generice in care tipa o chestie ragusita si tu esti la modul "OMG!", nu, un film horror trebuie sa te faca sa nu mai ai chef de viata, sa te deprime iar astea doua sunt deprimante.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

The conjuring
Insidious 1, 2, 3
Sinister 1, 2

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă vrei să vezi un film horror înspăimântător atunci vizionează Drag Me To Hell (2009)

| faramatania a răspuns:

Insidious 1, 2 și 3 (2010/2013/2015),The Mist (2007),Thir 13en Ghosts (2001),The Woman In Black (2012),Sinister (2012),Sinister 2 (2015),Open Grave (2013),The Woman In Black 2: Angel Of Death (2015),The Intruders (2015),Residue (2015)

| Sn4k3 a răspuns:

The Vatican Tapes
The Exorcism of Emily Rose
Ouija
Haunting of Whaley house
Paranormal activity 1, 2, 3, 4, 5
Haunt
House of dust
Ar mai fi si Evil Dead, dar asta e si horror si scarbos. Vizionare placuta!
Si silent hill 1, 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The others (2001)

| AlexN55 a răspuns:

Nu sunt multe filme horror reusite, dar na. Mie mi-a placut seria Stiu ce ai facut asta-vara, dar nu e asa infricosator.

| cassual234 a răspuns:

The Exorcism of Emily Rose.