| Victor_Gabriel_Stetco_1999 a întrebat:

Am vazut odata un trailer la un film si nu mai imi pot aminti cum se numeste filmul nicicum.
Era vorba de un om care dupa moartea sotiei/prietenei lui a inventat o masina a timpului sa o salveze, dar de fiecare data murea in alt mod, un fel de paradox. Asta e tot ce tin minte, daca cineva site despre ce film e vorba astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

The Time Machine (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0268695/
The Time Machine (1960)
https://www.imdb.com/title/tt0054387/

paradox-ul e relativ la cazualitate
daca faci o masina a timpului pentru ca ti-a murit cineva si te intorci in timp si o salvezi, in momentul ala nu mai ai nici un motiv sa faci masina timpului si deci masina timpului nu mai exista, asa ca persoana trebuie sa moara ca sa existe continuitate... logica temporala, te doare mintea :D

insa trecem peste alte idei de gen fizica spune ca materia si energia nu pot fi creeate sau distruse, ci doar transformate, moment in care daca, calatoresti in trecut, in respectivul moment o sa fii de doua ori, odata cel din prezentul momentului si a doua oara cel venit din viitor

3 răspunsuri:
| mroo099 a răspuns:

The Time Machine (2002) asta bro?

| gabicoo a răspuns:

"The time machine" - "Mașina Timpului"

| Redhead6 a răspuns:

Masina timpului