| Biiaancaa a întrebat:

Anul trecut Romania a fost pe locul 3 la Eurovision dar acum nu a intrat direct in finala...De ce?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca mai nou doar tara de pe primul loc intra automat in finala, plus alte 4 tari, care contribuie financiar la organizarea concursului (de cativa ani e asa). Celelalte locuri (2, 3, etc.) n-au nici o relevanta.

4 răspunsuri:
| lookingforlove a răspuns:

Fiecare tara din europa, in afara de Anglia, Franta, Italia, Spania, Germania trebuie sa treaca de semi-finala. Si anul trecut, piesa lui Ovi si Pisica Paula au trebuit sa treaca de semi-finala, ca sa ajunga in finala pe locul 3. Si in fiecare an este la fel.winking

| Roxana90roxana a răspuns:

Pai cica noile reguli are Eurovision, zic asa : ca doar tara de pe primul loc si tarile care au fost sponsori intra in finalachatterbox o prostie stiubig grin... mie nu mie se pare cine stie ce piesa noastra de anul acestaoh go on

| Addicted a răspuns:

Pentru ca a trebuit sa treaca intai de semifinale impreuna cu toate tarile care participa. Si chiar daca anul trecut a luat locul 3 in finale tot a trebuit sa treaca de semifinale, doar nu a trecut direct in finala si a luat locul 3straight face

| Genius21 a răspuns:

Pentru că România suckz!