| Desenelecopilarieiro a întrebat:

Apropo de desenele vechi, la începutul lui 2000 când aveam vreo 7-8 ani exista cred că pe TVR un desen difuzat în perioada aceea 12-14 pe zi când difuzau animații, in care personajul principal era o pasarea care lucra că și patiser și făcea croasante și tot timpul salva regatul sau ceva de genul asta și îmi amintească că avea un nume Francez, e posibil sa fi fost la origine un serial franțuzesc că oricum era tradus teribil de TVR dar la vremea aia mi se părea foarte interesantă vocea omniprezenta a lui Nenea ăla până și la personajele feminine, își amintește cineva dupa descriere cum se numea? De doi ani i-am promis nepoatei mele că ne uitam la acel desen, care îmi plăcea mie foarte tare la vârsta ei și de doi ani nu reușesc să dau de cum se numea. Are cineva vreo idee? Parcă să zic că îl chema Pierre pe personaj dar nu sunt sigura.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este cumva asta?
https://www.youtube.com/watch?v=ZyG4nwy0qv0

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

As vrea CU ADEVARAT sa traiesc, cand TVR v-a da de 12-14 ori pe zi un film ca ala, chiar daca il da numai odata si tot sunt "multumit" big grin