| Cimpean_Bianca_1990 a întrebat:

Buna am și eu o întrebare
Am văzut un film mai demult și nu mi'l mai amintesc. E o femeie căruia i'a fost răpit copilul impreuna cu alți copii din oraș și memoria le'a fost stearsa tuturor locuitorilor, Însă doar ea își aduce aminte de copilul ei, și apoi îl determina pe încă un părinte sa își amintească ca și acesta avea o fetița care acum e dispărută. Aceștia 2 sunt urmăriți de poliție care e implicată in răpirea copiilor, pe motiv ca si'au amintit.pana la urma ei reușesc sa își recupereze copiii care au fost luați pentru un experiment secret.
Poate cineva sa îmi spună cum
Se numește? Ms

4 răspunsuri:
| Archangells a răspuns:

Se numeste Ortodoxie. La toti ne-au fost capturati copiii nostri dragi, Sufletele, si ne-au fost sterse mintile si distrase de la Adevar. Unii se trezesc sa isi caute copilul, sufletul, dar majoritatea isi dorm somnul, crezand ca nu au nici un Suflet. Viseaza visul indus, realitatea artificiala. Matrix. Atentie la lupii sub acoperire din Matrix care se prefac ca sunt maestrii spirituali.

| nda a răspuns:

Am cautat putin pe net si am gasit asta:
The Forgotten (2004)
https://www.youtube.com/watch?v=ZgiR3DECgjM
se potriveste descrierii tale. pare interesant... o sa ma uit si eu.

| Cimpean_Bianca_1990 explică (pentru nda):

Asta e! Dacă nu l'am căutat azi... mersi tare mult!

| RăzvanUCV1948 a răspuns:

The Forgotten 2004