| SeeksPerfect a întrebat:

Am vazut de ceva vreme un trailer si nu mai stiu cum se numea, va rog, ajutati-ma! Era o familie care locuia in afara unui oras din U.S. deoarece nu mai exista energie (sau ceva de genul) iar protagonista (evident o adolescenta) este martora cand o armata a unor oameni "de sus" vine la tatal ei si il "acuza" cum ca ar avea o "amulet" care contine energie; si cand fratele ei a fost impuscat (sau pe tatal ei l-au impuscat * nu mai stiu sigur* si pe unul dintre cei doi l-au luat prizonier *cred*). Aceasta pleaca spre unchiul ei pentru ajutor, dar pe drum era o cascada sau un lac, iar acolo intalneste un baiat (arcas) care se ofera sa o ajute. Aceasta accepta si merg impreuna la unchiul ei, care nu este deloc bucuros sa ii vada. Pentru ca baiatul cu arcul face parte din armata respectiva care a avut misiunea de a o urmari pe protagonista (nu mai stiu nici cum o cheama) iar acolo incepe o lupta intre ei…si doar atat imi aduc aminte. Va rog ajutati-ma sa gasesc filmul…il caut de o luna!(Cred ca era ceva in gen’ The Hunger Games sau Divergent) Ofer funda!

1 răspuns:
| Smack88 a răspuns:

Revolution. e serial, nu film. Dar nu merita urmarit.

Întrebări similare