| Jaquelinee2 a întrebat:

Am văzut un film acum cativa ani buni si nu mai stiu cum se numeste. Cred ca era horror nici asta nu sunt sigură. Parca erau un grup de tineri ce mersesera intr-un oras si in oras se întâmplau lucruri ciudate cand venea noaptea trebuiau sa se ascundă toti ca altfel ii omorau si stiu ca se ascunsesera intr-o biserică. Nu mai stiu cum era, nu stiu daca ati inteles ceva dar daca da as fi recunoscătoare sa imi spuneti cum se numeste

8 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Era și un bătrân cu un baston? Dacă da atunci Storm of the Centry

| Jaquelinee2 explică (pentru Justme32):

După multe căutări l am gasit?

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Final destination imi aminteste de grup si horror in acelasi timp. Chiar daca nu e cel despre care vorbesti daca nu l-ai vazut merita sa-i acorzi o sansa. Sunt patru filme parca

| Jaquelinee2 explică (pentru FreeRaskolnikov):

Si asta as mai tras sa îl văd odată multumesc ca mi ai amintit de el?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt mai multe cu acest scenariu.

The Remaining (2014) e tot cu o entitate demonica care-i urmareste si tinerii se adapostesc intr-o biserica.
https://www.youtube.com/watch?v=Tm-9F2KWegg

| Simpatic a răspuns (pentru Jaquelinee2):

Recomand si Silent Hill(2006), apropo de momentele in care personajul trebuie sa se ascunda de forte ale intunericului

| Jaquelinee2 explică (pentru Simpatic):

Asta e filmul multumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru Jaquelinee2):

Da, l-am nimerit nici nu m-am gandit ca pe asta il cautai!