| xXGaBiXx a întrebat:

am vizionat astazi The Hobbit: The Desolation of Smaug si sfarsitul e ciudat... dragonul se duce spre Oraselul Lacului sa-l distruga si se termina filmul, va exista o continuare la acest film?

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Buna. The Hobbit: There and Back Again, a treia parte din trilogia Hobbitul va avea premiera in Romania pe 19 decembrie 2014. Sunt foarte curioasa cum vor pune in scena toata actiunea avand in vedere ca au schimbat cateva lucruri fata de ceea ce era in carte, mai ales in cea de-a doua parte.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, va avea o continuare. Si eu ma asteptam sa se termine tot in partea a doua, insa va urma a treia, probabil peste inca un an.

| JohnnyBi a răspuns:

19 decembrie 2014.

| vangaelis a răspuns:

Da, va aparea in decembrie 2014 The hobbit: There are and back again. Nu am sa fac spoiler, dar daca doresti sa vezi cum se termina iti recomand sa citesti cartea The hobbit de Tolkien.

| TheDarkDragon a răspuns:

Da, se va continua, partea a treia va aparea prin decembrie. Funda? Poti sa te uiti si pe net. Dragonul cred ca va muri in a treia parte.