| anonim_4396 a întrebat:

Cand iti faci cont Netflix de ce ai nevoie de confirmare de la banca? Si ce presupune mai exact aceasta confirmare?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi-a cerut nici o data nici o confirmare. happy
Si am avut cont la ei de vreo 5-6 ori, cu 2 carduri de la banci diferite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio confirmare

| Bizon95 a răspuns:

Daca te duci la magazin si platesti cu, cardul la sub 100lei nici macar nu iti cere pin-ul...
iti dai seama ca pentru nici 50lei cat costa abonamentul la Netflix nu o sa stea nimeni cu, confirmari, decat daca ai ceva de gen confirmarea tuturor platilor cu cardul, prin sms sau ceva asemanator (adica esti paranoic big grin )

| Adry05 a răspuns:

Ce confirmare? Maxim daca ai de la banca sa confirmi de fiecare data cand faci o plata cu cardul pe internet, da aia de obicei o faci printr-un sms trimis de ei sintroducand un cod dat de ei prin sms, deci nu-i nevoie sa te duci la nicio banca.