| sticksulet a întrebat:

Buna
Ce filme imi recomandati? asa, sa fie gen ori intre prieteni filmul, ori drama, ori dragoste, ori. orice in afara de actiune sau horror
funda

Răspuns Câştigător
| Sky_6013 a răspuns:

Lost in translation ( romanitc, drama)
August Rush ( drama)
Waiting for forever (romantic)
Never let me go ( drama si romantic)
Hachiko: A Dog's Story (drama)
Twilight ( drama, romanitc, horro, 3 in 1)
Flipped ( romantic)
Letters to Juliet ( romantic)
p; s;:i love you(romantic)
Love story(romanitc)
Apa pentru elefanti (romantic)
Ramnen Girl ( drama si romantic)
Kimi Ni Todoke ( film al japonezilor despre viata unei adolescente : drama si romantic; recomand in specil; cred ca este cel imi resuit. este si animeu, dar am vazut filmul, care este cu actori desigur si etse intra-devar filmul meu preferat il poti vedea pe dramacrazy.com)
Megan is missong ( horro, infioratoor de adevarat)

Seriale :
Tenn Wolf ( e ok : horro, drama, romantic)
Jurnalele Vampirilor ( asta cred ca ti l-au mai zis vreo 100 oameni dar este ceea ce cauti; cred ca l-am vazut dar oricum.)
Pretty Little Liaries ( romanitc, drama, horro, destul de ok)
Boys Over Flowers ( drama, romanitc /al coreenilor)
Playful Kiss ( romanitc /coreean)
Hana Yori dango ( romanitc, drama /japonez)

In legatura cu serialele si filmele asiatice pe care ti le-am zic, eu spun sa te uiti sunt tot despre adolescenti, as putea zice ca sunt chiar mai bune decat cele ale amercanilor/europenilor.
Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| criisz a răspuns:

Stardust - best movie ever, e S.F, dar cu siguranta vei ramane cu amintiri placute

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

EuroTrip(comedie),Prom,John Tucker most die,Something borrowed-iubit de imprumut(gradoste,drama, comedie), Trade(2007)-drama,St.trinian's,Charlie's Angels: Full Throttle, Harold & Kumar Go to White Castle-Foarte haios filmul MERITA VAZUT!

| Camz a răspuns:

Eu ti-asi recomanda 12 and holding.e drama, iar mie personal mi s-a parut chiar bun filmul.in fine, este vorba despre trei copii de 12 ani care se confrunta cu diverse probleme:unul dintre ei e supraponderal iar familia il impiedica sa slabeasca, alta fata se indragosteste de un pacient de-al maicasii si ajunge sa faca niste lucruri...mai putin ortodoxe si celalalt copil are un frate geaman care moare intr-un accident si e hotarat sa il razbune...

| slavick a răspuns:

Priveshte serialul "terra nova"