| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
De ce tot scoate industria de filme, numai filme făcute după benzi desenate sau jocuri video?
Eu sunt de părere că distrug mai mult toate benzile desenate și jocurile video!
Își bat joc pur și simplu de munca celor de la DCcomics, Dark Horse, MARVEL, etc!
Filmele din ziua de azi copiate după benzile desenate cu super eroi, sunt pur și simplu de-a dreptul ridicole!
După părerea mea cred că cel mai calificat în domeniul asta ar fi Tim Burton!
Dacă nu cel mai bine ar fi să lase benzile desenate deoparte, că mai mult le distrug cu filmele lor de tot răsul!
Eu nu înțeleg aștia de fac filme gen Justice League, chiar atât de lipsiți de imaginație sunt?
Măcar au acordul creatorului/ilor?
Ca să nu mai vorbesc că pe canalele de desene animate pentru copii, îs mai mult seriale, în loc de desene animate!
Înainte când era CartoonNetvvork ala vechi și FoxKids transformându-se mai apoi în Jetix, erau desene pentru toate vârstele!
Acum numai chestii ieftine de când cu DisneyChanel!
Da în fine nu despre asta voiam să vorbesc!
Doar am făcut o paranteză că și acolo au distrus (comercializat) cu serialele lor ieftine!
Eu după părerea mea consider că serialele, îs mai mult pentru adulți, vorbind la modul general!
Îs într-adevăr și unele filme sau seriale care pot intra în categoria de adolescenți/adulți cum era înainte JetixCinema!
În concluzie detest rebuturile și copiile după filme mai vechi, desene sau jocuri video!
Unii care zic că ar fi fain un reboot la nu știu ce film, probabil că nu știu ce vorbesc!
Oricum din punctul meu de vedere industria cinematografică se apropie de apogeu, ori va lua o altă întorsătură cu tot comercialul ei!
O zi bună tuturor!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Magic! Iar intrebarea ta e!?!

| Wr3nch a răspuns:

Am sa iti spun o chestielaughing Marvel e detinut de Disney, DC de Warner Brothers si amandoua detin to ce e legat de eroii lorlaughing Foarte putini autori au decis sa nu vanda personajele cu totul cand au devenit populare, si cei care fac filmele pot face ce vor cu ele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Calitatea filmelor e pur subiectiva
Insa uite o chestie
Cate carti ai citit? Ai vazut filmele facute dupa acele carti?
Mereu productiile cinematice sunt mai proaste decat echivalentele lor din zona lecturii, cand citesti o carte iti construiesti singur in mintea ta peisajul infatisarea personajelor si desfasurarea actiunii, insa nu suntem destul de dezvoltati incat sa reproducem asta pe marile ecrane, parerea mea privind adaptarile dupa benzile desenate e ca uneori fac o treaba buna, si apropo, nu au cum sa faca un film fara aprobarea creatorului, deci justice league nu a fost facut fara aprobarea dc, si ei au aprobat tot de la scenariu la efecte video sonore si personaje, revenind, marvel a facut o treaba destul de buna, cel putin la seria Avengers si in special la ultimul film
DC facea inainte seriale animate, are unul, Batman neinfricat si cutezator, mie imi placea la vremea aia, nu prea sunt de acord cu serialele doar pentru aduĺti, nu exista atata imaginatie cat sa creeze un film nou cu personaje noi si poveste noua in fiecare zi
Raspunsul meu la intrebarea ta.
Nu scoate doar dupa astfel de subiecte. Daca cauti mai adanc, o sa gasesti filme mult mai bune care nu sunt inspirate din asa ceva, interstellar ul lui Nolan e un exemplu bun
Vizionare placuta in continuarehappy

| JicaContra a răspuns:

Pe scurt, pe ULTIMUL SCURT, ideile originale sunt putine si rare
asa ca e MULT MAI USOR sa facem "remake-uri"
TOTUSI:
god damn mother PH00CHER kitties of avengers a RUPT MUFA SI **CINSPREZECE** DINTI DIN DIN FATA cand au scos ultimul "end game"

dap, stiu, tu esti la, liceu asa ca, cu ceva luni in urma e deja istorie antica, asa ca toata industria filmului mananca rahat "cumplit", si putin, FOARTE PUTIN sunt de acord cu tine, pentru ca as vrea sa vad noul
"Wonder Woman - 1984"
dar MAGARIA DE ******************PANDEMIE********************** NU MA LASA

crying

morala: SA MOARA CORONA VIRUSUL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze ca citesc pe sarite. Motivul este evident pentru "profit" sau daca cumva sunt producatorii care detin drepturile de autor. Si pe mine ma enerveaza cum o intinde si apar numai "ei" peste tot. Si ai impresia ca fura topurile, si altii nu mai au loc de ei. Exista multe alteel dar numai pe astia ii face presa faimosi de fiecare data cand apare cineva nou. (Este o familie)

| mgtow a răspuns:

Nu au idei de a face filme bune, in trecut ieseau filme de calitate precum predator terminator alien rocky red scorpion robocop si alea cu jack norris - clint eastwood. Acum mai rar apare film de calitate cel putin alea cu roboti sant reusite