| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Salut TPU, caut si eu film sau desen nu mai stiu ce era dar erau parca 2 baieti, unul avea părinți despărțiți si ii faceau cadouri scumpe fiecare, dar el era nefericit ca era mereu singur si cel sarac voia sa fie in locul lui, ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| Elan a răspuns:

O dorință de Crăciun a lui Richie Rich

https://m.imdb.com/title/tt0155110/

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru Elan):

Cred ca asta e laughing adica din poze asa pare

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru Elan):

Ma uitai acum pe repede asa dar parca nu seamana cu ce am in minte

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Prince and the Pauper (2000), dar vezi si o "varianta" mai modernă, Takeover (2020): https://m.cinemagia.ro/filme/takeover-3049797/

| Catrice a răspuns:

Se pare ca cineva n-o citit "prinț și cerșetor"hee hee

| Balicescu_Alex_1997 explică:

Mai stiu ca cel sarac incerca sa isi desparta părinți ca sa primească si el cadouri ca cel bogat cu parinti despărțiți

| Elan a răspuns (pentru Balicescu_Alex_1997):

Era difuzat pe Disney sau Jetix mai demult!

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru Elan):

Nu mai stiu daca era film sau desen dar stiu ca celalalt baiat incerca sa isi despartă părinți sa primească si el cadouri ca băiatul cu părinți divortati