| Simona_3100 a întrebat:

Imi puteti spuneti niste informati despre the vampire diaries. Dau funda +vot.

1 răspuns:
| AdiDassler a răspuns:

Stefan si Damon sunt indragostiti de Elena, dar aceasta la ales pe Stefan. in sezonul al doilea sunt multe schimbari... apare acest vampir puternic pe nume Elijah care era fratele celui mai puternic Vampir din lume : Klaus, acesta este pe jumatate vampir, pe jumatate varcolac. Stefan, Damon, Elena si prietenii lor incearca sa il doboare pe Klaus pentru ca acesta vroia sa rupa blestemul vampirilor si al varcolacilor ( era posibil doar daca Elena murea ), Klaus omorase toti fratii si pe parintii lui Elijah, de aceea el vroia sa se razbune pe fratele sau, dar Klaus il pacaleste spunandiu ca parintii lui sunt in viata si acesta il salveaza de la moarte.Stefan face o intelegere cu Klaus ca sa nu o omoare pe elena el trebuie sa plece cu Klaus si sa omoare oameni cum facea la inceput cand nu se putea controla de la baut sange...nu cred ca o sa intelegi mult din ce am scrislaughing Asteptam sezonul 3 in toamna cred ca incepe