| gfhjfjfs a întrebat:

Ne-a vorbit azi profa despre un film in care era vorba despre o englezoaica]suedeza (sau ceva de genul) care se indragosteste de un bastinas si se hotaraste sa ramana cu el. Dar in timp isi da seama ca ea nu poate trai asa, deoarece era obisnuita cu modul modern de a trai. Problema este ca nu mai stie cum se numeste... este un film mai vechi, care a castigat mai multe oscaruri...
Cine are idee cum se numeste filmul?

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

The White Masai (Die weiße Massai 2005), ecranizare a cărții Îndrăgostită de un masai de Corinne Hofmann
https://www.youtube.com/watch?v=Gwlh7Hbd_0o