| GiorgianaGiorgi a întrebat:

Buna! Ofer funda! Imi puteti face va rog frumos un top 10 al filmelor gen thriller psihologic, cele mai bune vazute de voi? O sa va relatez ce am vazut eu pana acum din ce imi aduc aminte ca sa nu il includeti in top.
-Fight Club
-Seven
-The Sixth Sense
-The Silence of the Lambs
-Shutter Island
-Inception
-American Psycho
-The Prestige
-The Game
-Basic Instinct
-Primal Fear
-Black Swan
-A Beautiful Mind
-The Butterfly Effect
-Gone Girl
-Falling Down
-Orphan
-Panic Room
-The Others
-Eternal Sunshine of the Spotless Mind
-Seria Saw
-Hard Candy
-Gattaca
-Phone Booth
-Unbreakable
-Cube
-Triangle
-The Ring
-Predestination
-Vanilla Sky
-Coherence
-The Jacket
-Trance
-El Laberinto Del Fauno
-The Ninth Gate
-La Cara Oculta
-1408
-The Life of David Gale
-El Cuerpo
-Identity
-Split
-Requiem for a Dream
-Nightcrawler
-La Piel Que Habito
-A Cure For Wellness
-Mother
-Wicker Park
-Annihilation
-Get Out
-Grave
-The Invisible Guest
Momentan atat imi amintesc din cele pe care le-am vazut.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma gandesc ca vrei un top pentru a putea adauga filmele la colectia ta.
Asa ca o sa spun doar cateva, plus ca nu pot sa aleg unul cel mai bun big grin
Si inca un plus, ca ai vazut o parte din cele aflate in "top"-ul meu.

Deci as mai adauga (printre altele, care mi-au placut mult, si le-am dat si o nota mare) si:
- Murder on the Orient Express (2017) - nu e chiar psihologic, dar te pune pe ganduri;
- Interstellar (2014)
- No Mercy (2010)
- Fractured (2019)
- The Green Mile (1999)
- Into the Wild (2007)
- Limitless (2011)
- Parasite (2019)
- Coma (2019)
- The Platform (2019)
- Source Code (2011)
- Memento (2000) (as zice si Tenet 2020, dar nu a fost chiar wow)
- The Matrix (1999)
- Watchmen (2009)
- Transcendence (2014)

Cred ca ar fi si mai multe, dar inca o data... felicitari pentru cele vazute big grin

| GiorgianaGiorgi explică (pentru DoarBogdan):

Buna! Am vazut foarte multe,lista ce am oferit-o a fost din ce mi-am mai adus eu aminte,imi plac foarte mult filmele psihologice, din lista oferita de tine nu am vazut decat Limitless, pe celelalte nu le-am vazut, ma pun pe vizionat, mersi mult happy

| GiorgianaGiorgi explică (pentru DoarBogdan):

Aaaa da, si Transcendence am vazut.

| DoarBogdan a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Nu ai pentru ce. Mersi si eu!

Unele nu sunt chiar psihologice, dar te pun pe ganduri.

A... si ala cu Platforma, poate are unele faze cam dure. Mie imi plac alea cu final fericit, si multe de aici nu au big grin

| GiorgianaGiorgi explică (pentru DoarBogdan):

Tocmai ce am terminat de vizionat The Green Mile, am ramas fara cuvinte, nici nu am sesizat cat de repede au trecut cele 3 ore.Foarte bun!

| DoarBogdan a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Da... nu prea a avut actiune ce este drept, si mai multa suferinta pe acolo. Dar da, a fost bun big grin

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

The Tree of life
Cloud Atlas

Restul sunt pe lista ta.

| paulaapaia02 a răspuns:

Wow, pe toate astea le-ai vazut?

| GiorgianaGiorgi explică (pentru paulaapaia02):

Da si crede-ma sunt foarte foarte bune, toate cele mentionate si am mai vazut doar ca nu mi le mai aduc aminte chiar pe toate, de aceea am si pus intrebarea pe TPU ca sa mai urmaresc ceva ce nu am mai vizionat.