| Maldini a întrebat:

Mi-am creat un cont pe Netflix, de pe telefon, iar in lista de subtitrari, atunci cand ma loghez de pe TV, lipseste limba romana desi pe telefon sau laptop apare... Contul e creat din Romania, ce as putea face oare?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sună la ei la asistență sau încearcă să cauți pe net

| Bizon95 a răspuns:

Ai un tv mai vechi, care are un OS (sistem de operare) mai vechi, care nu mai primeste update-uri (la sistemul de operare) moment in care nici aplicatiile nu mai primesc update-uri iar aplicatia pe care o ai nu stie de romana
ai doua solutii
1. intrii pe Netflix de pe web nu de pe aplicatie
2. cumperi o solutie externa, cum ar fi un cromecast, un alt Android pentru TV
https://www.emag.ro/......DYNS47BBM/
un minipc, un raspberry pi, un pc ieftin la mana a doua (eventual de la o firma care vinde la mana a doua si da si garantie), etc.